Rady a tipy

Vyzkoušejte detoxikační kúru s nápojem z matcha tea

Dnes se zaměříme na detoxikaci a nápoj, který vám pomůže odstranit toxiny z těla a zrychlí váš metabolismus. S tímto nápojem tělu zároveň pomáháte v procesu hubnutí. Navíc s pravidelnou konzumací nápoje preventivně chráníte svůj organismus před rakovinou.

Ingredience:Usucha

  • 2 lžičky matcha tea
  • horkou vodu (75 stupňů)
  • zázvor
  • med

Všechny ingredience smíchejte a zalijte horkou vodou. Nápoj je vhodné konzumovat ráno i večer. Příjemně vás zahřeje a nastartuje váš metabolismus.

Co je matcha tea?

V překladu matcha čaj je lahodný čaj, který je svým původem z Japonska a považuje se za nejlepší zelený čaj s významnými účinky na zdraví. Jeho chuť je lehce nasládlá, ale velmi výrazná. Na rozdíl od klasického zeleného čaje vypijete i jeho lístky, které jsou rozemleté, proto s ním dostanete do těle velké množství potřebných látek. Je bez barviv a jiných přísad, ten nejlepší seženete i v bio kvalitě. Jedinou nevýhodou je vysoká cena, kterou kompenzují silné účinky matcha tea. Matcha tea se sklízí pouze jednou ročně. Sklizeň probíhá ručně, lístek po lístku, poté se napaří, usuší a naseká. Následně se listy pomalu melou pomocí žulových kamenů na jemný prášek.

Účinky matcha tea

Tento čaj má velký vliv na hubnutí a považuje se za superpotravinu, která dodá dospělému člověku denní porci antioxidantů a to jen ve dvou šálcích čaje. Zlepšuje duševní bdělost, podporuje metabolismus, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, působí také preventivně proti rakovině.

Jak připravovat matcha tea?Whisk_macca_tea

Pokud si připravujete čistý matcha tea, použijte dvě vrchovaté čajové lžičky matcha a nasypte do čajové nádoby, kam se vlije horká voda (75 stupňů). Vše se šlehá speciální bambusovou metličkou. Vzniká zelená řídce napěněná kaše, která po chvíli zhoustne, jelikož nabobtnají namleté čajové lístky. Takto připravený čaj je výborný a má jedinečnou chuť. 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button