Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Jak nahradit zubní pastu přírodními produkty?

Vaše zubní pasta nemusí být tak neškodná, jak si myslíte. Od umělých sladidel až po chemikálie, které narušují ochrannou vrstvu zubů, existuje několik škodlivých aspektů spojených s jeho používáním. Pokud jste se rozhodli definitivně přestat používat zubní pastu nebo jen chcete něco změnit, existuje několik alternativ, které jsou zdravější a přinášejí stejné výsledky.

Jedlá soda

Možná jste o tom už slyšeli. Jedlá soda je běžně používaná přísada při bělení a čištění zubů. Zuby si můžete čistit pomocí jedlé sody smíchané s vodou.

bile zuby-chrup-smich-zena

Kokosový olej

Kokosový olej je složkou, která vašemu tělu poskytuje několik výhod, od zlepšení kvality vlasů až po pokožku. Může být také použit spolu s jedlou sodou jako náhrada zubní pasty. Jiné oleje, jako je sezamový a slunečnicový, lze také použít, aby byly vaše zuby čisté.

Mořská sůl

Další účinnou náhradou zubní pasty je mořská sůl. Mořská sůl dokáže účinně vyčistit všechny části vašich úst a udržet je bez škodlivých bakterií. Ujistěte se, že jste jej před použitím naředili vodou, aby nedošlo k oděru zubů.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jako máta peprná, skořice a eukalyptus mohou dělat zázraky pro vaše zdraví ústní dutiny. Použijte pár kapek esenciálního oleje rozmíchaného ve vodě na čištění zubů a dosáhnete pozorovatelného zlepšení lesku a zdraví vašich zubů.

Peroxid vodíku

Jednou z oblíbených přísad používaných k čištění zubů je peroxid vodíku. Pomáhá bojovat proti bakteriím přítomným v ústech a také udržuje zuby bez poskvrny čisté. Peroxid vodíku by měl být také zředěn před jeho použitím jako alternativa k zubní pastě. Je třeba poznamenat, že peroxid vodíku by se neměl používat v případě, že máte umělé výplně.

Kurkuma

Chcete-li si vyrobit vlastní zubní pastu z kurkumy, jednoduše smíchejte vysoce kvalitní prášek z kurkumy a vysoce kvalitní kokosový olej. Někteří lidé doporučují smíchat ¼ lžičky prášku z kurkumy s 1/8 lžičky rozpuštěného kokosového oleje. Kokosový olej může pomoci kurkumě lépe přilnout k vašim zubům a dásním.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button