Rady a tipyZdraví

Jak na oční cysty

Oční cysty se vytvářejí na víčku oka. Příčinou často bývá ucpání oční víčkové žlázy. Okolí je zarudlé a někdy i bolestivé. Nabízíme několik prostředků, kterými lze pomoci při odstraňování tohoto problému.

Teplá voda

Namočíme čistou bavlnu v horké vodě a pomalu tiskneme cystu na oku, opakujeme několikrát denně. Díky tomu dojte k uvolnění tlaku na blokovanou cystu a ta pomalu zmizí.

Listy guave

Očištěné listy rostliny guava dáme do vroucí vody, ponecháme několik minut a poté je přiložíme na postižené místo, opakujeme  4 až 5 krát denně.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má léčivé účinky v boji proti infekcím. Do teplé vody přidáme 5 kapek jablečného octa, v roztoku namočíme kosmetický tamponek a jemně masírujeme oční víčka, dokud tamponek nevychladne. Opakujeme 5 krát denně.

Vaječný bílek

Uvaříme vajíčko a ještě teplé oloupeme. Vezmeme bílek a přikládáme na postižené místo, je – li příliš horký, zabalíme jej do kousku látky. Teplo z něj vycházející necháme působit asi 5 minut.

Epsomská sůl

Čajovou lžičku soli promícháme s čajovou lžičkou horké vody. Vzniklý roztok použijeme jako „oční koupel“.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button