HubnutíJídloVitamínyZdraví

Mandle jsou nepostradatelné při pečení vánočního cukroví. Kromě toho dodávají tělu mnoho zdravých látek

Posedlost mandlemi lze vysledovat až do roku 1400 před naším letopočtem, kdy byly ořechy zmíněny v Bibli. Později mandloně zakořenily v dnešním Španělsku, Maroku, Řecku a Izraeli a nakonec našly mandloně domov v Kalifornii. Ale teprve ve 20. století došlo k rozkvětu kalifornského mandlového průmyslu.

Dnes si můžete mandle koupit v různých podobách: celé, krájené, nakrájené nebo sekané, nebo jako mandlovou mouku, mléko, pastu nebo olej. Každá je jedinečně lahodná sama o sobě a všechny jsou pro vás dobré.

Mohou pomoci zlepšit zdraví vašeho srdce

Mandle mohou pomoci udržet vaše srdce ve formě. Nahrazení svačiny s vyšším obsahem sacharidů mandlemi může být pro srdce prospěšná výměna.

Mohou pomoci zabránit nástupu diabetu 2

Když je vám diagnostikován diabetes 2. typu, může to být problém změnit svůj jídelníček a zjistit, co můžete a co nemůžete jíst, abyste co nejlépe spravovali hladinu cukru v krvi. Mandle jsou na seznamu „rozhodně jíst“. Mandle mohou také pomoci zlepšit inzulínovou rezistenci před stádiem prediabetu.

mandle-miska

Svačina pro hubnutí: Jsou pro vás mandle dobré?

V jednu chvíli byli lidé vůči mandlím podezřívaví – mají vysoký obsah tuku a panovalo přesvědčení, že konzumace tuku způsobí, že někdo přibere na váze. Nyní víme lépe, protože si uvědomujeme, že mandle (a další ořechy) – které jsou bohaté na sytící trifectu vlákniny, tuku a bílkovin – mohou hrát důležitou roli při hubnutí.

A pokud do svého jídelníčku nepřidáváte mandle, protože se bojíte přibírání na váze, můžete se tohoto strachu zbavit. Syrové mandle jsou účinné pro kontrolu chuti k jídlu ve srovnání s energeticky vyváženou alternativní svačinkou. Svačiny – často plné přidaných cukrů nebo jednoduchých sacharidů – mohou být překážkou ve stravě, takže pokud dostanete hlad mezi jídly, konzumace mandlí může být uspokojujícím soustem, který vás zasytí až do dalšího jídla.

Zdrpj obrázků: pixababy.com

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button