HubnutíJídloKrásaVitamínyZdraví

Kapusta je nejen skvělým pomocníkem při hubnutí, přináší mnoho dalších benefitů

Pokud ale chcete zlepšit svůj jídelníček nebo třeba shodit pár kilo, čím více brukvovité zeleniny jíte, tím lépe. A pokud jste ještě neobjevili kapustu, je čas vyzkoušet tuto zelenou, listovou superpotravinu – nejen kvůli jejímu nízkému obsahu kalorií, ale také kvůli zdravotním výhodám, které získáte.

Kapusta může působit preventivně proti rakovině

Kapusta obsahuje karotenoidy bojující proti rakovině, což jsou antioxidanty, které chrání buněčnou DNA před poškozením způsobeným volnými radikály. Takové poškození může způsobit rakovinu.

Vitamin C v kapustě může také snížit zánět, posílit imunitní systém a bojovat proti oxidativnímu stresu, což může pomoci předcházet rakovině a dalším nemocem, jako je nachlazení a chřipka.

Může pomoci ochránit zrak

Kapusta také obsahuje vitamíny lutein a zeaxanthin, které přispívají ke zdravým očním buňkám a pomáhají snižovat riziko věkem podmíněné makulární degenerace.

Podporuje zdravou srážlivost krve

Vitamin K hraje roli při zdravém srážení krve a lidé s jeho nedostatkem mohou zaznamenat pomalou dobu srážení. To může vést k nadměrnému krvácení.

Vitamin K také zlepšuje hustotu kostí a podporuje silné kosti, čímž snižuje riziko zlomenin.

kapusta-nebe

Kapusta pomáhá při hubnutí

Vzhledem k tomu, že kapusta má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vody, je to vynikající jídlo na hubnutí. Obsahuje také vlákninu, která vám pomůže cítit se déle sytí a zabrání přejídání.

Neexistují žádné rady, kolik kapusty jíst při hubnutí. Ale kvůli nízkému počtu kalorií můžete kapustu jíst ke své spokojenosti a udržet si kalorie na jídlo na nízké úrovni.

Vysoký obsah vody v kapustě může také zvýšit močení a pomoci vašemu tělu vyplavit přebytečnou vodu.

Může mít pozitivní vliv na zdraví pokožky

Tato brukvovitá zelenina nezlepšuje pouze váš pas a pomáhá snižovat riziko některých onemocnění, může také zlepšit vaši pokožku.

Vitamin A (retinol) je nezbytný pro zdravý růst buněk a nedostatek vitaminu A často vede k suché pokožce a akné.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button