Zdraví

Lněný olej podpoří správné trávení, zdraví pokožky a srdce

Pokud potřebujete ve své stravě nutně zvýšit příjem omega-3 mastných kyselin, máte hned dvě možnosti, a to si dopřávat lněný olej či rybí olej. Lněný olej je dobrou volbou pro vegany a vegetariány. Lněný olej je bohatý na omega-3 a celkově prospívá zdravému organismu. Dopřejte si ho ve své stravě i vy. 

Síla lněného oleje

Lněný olej pochází z lněných semínek, přičemž právě to je jednou z nejstarších plodiny, která byla kultivována od počátků civilizace. Lněné semínko je plodinou lnu setého. Lněné semínko je pro vaše zdraví velmi příznivé, ale pokud ho opravdu pečlivě nerozkoušete, nedostanou se všechny příznivé živiny ze semínek do vašeho organismu, proto je dobrou možností užití lněného oleje. Lněná semínka obsahují kyselinu a-linolenovou a omega-3 mastné kyseliny. Mají také velký přínos pro kardiovaskulární zdraví, chrání před rakovinou, vznikem zánětu, s problémy s prostatou, trávením a osteoporózou.

TOP 6 výhod užívání lněného oleje

Co konkrétně vám lněný olej přináší? Jaké jsou výhody jeho užívání?

Pomůže při vstřebávání živin

Lněný olej má příznivý vliv na trávicí systém a pomáhá správnému trávení, tím pádem podporuje vstřebávání živin. Pomůže vám také s detoxikací organismu a správným vylučováním.

Prevence vzniku rakoviny

Lněný olej je také prevencí vzniku zánětů ve vašem těle a také rakoviny. Studie dokonce ukazují, že výhody lněného oleje mohou zahrnovat prevenci vzniku nádorů prsu.

Odstranění celulitidy

Lněný olej je i pomocníkem v péči o pokožku, kterou vyživuje zevnitř a udržuje ji pružnou. Se stárnutím organismu dochází k nižší produkci kolagenu a lněný olej tuto produkci pomáhá zvýšit. Je tedy i prevencí vzniku celulitidy a to zvláště u žen, které na pomerančovou pokožku trpí častěji. Posiluje pokožku a podporuje její pružnost a vitalitu.

Léčí ekzém

Ekzém je častým onemocněním pokožky, který se projevuje suchou, začervenalou a svědící kůží, na které se mohou objevovat puchýřky. Bývá způsoben alergickou reakcí na potraviny, chemické látky či jiné látky, například parfém. Kromě toho, že se budete výrobkům, které stav vaší pleti zhoršují, budete vyhýbat, můžete v léčbě pomocí užíváním lněného oleje, který má na pokožku velmi pozitivní vliv.

Posiluje zdraví srdce

Jak už jsme zmínili výše, lněný olej je bohatý na omega-3 matné kyseliny a je tedy prevencí vzniku srdečních onemocnění. Zvláště osoby, které mají srdeční onemocnění a vady tzv. v rodině, by se měli preventivně chránit před možným rizikem, které je u nich zvýšené.

Léčba Sjögrenova syndromu

Jedná se o onemocnění, které napadá imunitní systém. Je doprovázen suchostí v ústech a pocitem suchých očí. Jedná se o zvláštní onemocnění, které není na první pohled znatelné, ale nemocným osobám velmi znepříjemňuje život. Dostavuje se velká suchost očí, pálení a časté záněty spojivek s pocitem neutuchající žízně. Onemocnění doprovází také časté infekce v krku, průjem, bolesti břicha a onemocnění žláz. Přidávat se mohou i další zdravotní obtíže. Lněný olej ulevuje pacientům, kteří trpí tímto onemocněním díky obsahu zdravých tuků.

Jak ho užívat?

Lněný olej můžete užívat v podobě kapslí nebo jej přidávat do svých pokrmů. Konzumovat jej můžete pravidelně každé ráno tzv. na lžičku. Lněný olej však můžete kápnout i do salátů, těstovin či polévky. Dopřejte si ho pravidelně jako prevenci vzniku onemocnění srdce či onemocnění pokožky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button