KrásaZdraví

3 přírodní vlasové masky, které vám pomohou zastavit vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je pro mnohé muže i ženy velkým problémem. Ženy vypadávání vlasů trápí méně, většinou v době těhotenství či v období menopauzy, muži mají s tímto problémem větší zkušenosti. Důvodem bývají nejen zděděné dispozice, ale i stres a nesprávná životospráva. Řešením jsou vhodné doplňky stravy, ale také účinné přírodní masky, které si můžete připravit v klidu svého domova.

Maska z vaječného žloutku a zeleného čaje

tea-700530_960_720Aplikace vejce do vlasů zajistí dostatečný přísun bílkovin vlasovým folikulům, zvyšuje krevní oběh a podporuje růst vlasů. Zelený čaj je účinným antioxidantem, který chrání pokožku a podporuje zdravý růst vlasů.

  • 1 žloutek
  • 2 lžíce zeleného čaje

Rozšlehejte v misce žloutek a přidejte 2 lžíce zeleného čaje, dokud nevznikne jemná pasta. Naneste pastu do vlasů na celou pokožku hlavy s pomocí kartáče či konečky prstů. Masku nechte působit přibližně po dobu 1 hodiny a poté opláchněte vlasy šamponem. Používejte 3x týdně.

 

Maska s kokosovým a olivovým olejem

homemade-pain-relieving-salveKokosový olej je univerzálním prostředkem v péči o vaši pleť, vlasy, a také jako chutná a zdravá přísada do jídel. V péči o vlasy je dobrým pomocníkem, který je silně vyživuje a zabraňuje vypadávání vlasů. Tato maska podporuje růst vlasů, odstraňuje lupy a snižuje vypadávání vlasů.

  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce olivového oleje

Smíchejte olivový a kokosový olej a řádně promíchejte. Směs zahřejte přibližně na 30 sekund a naneste teplý olej na vlasy a pokožku hlavy. Jemně masírujte konečky prstů a nechte působit po dobu 1-2 hodin, pak si vlasy umyjte šamponem. Používejte pravidelně, klidně při každém mytí vlasů, dokud se problémy s vypadáváním vlasů nezlepší.

 

Maska z avokáda

homieAvokádo je bohaté na antioxidanty a minerální látky, které podporují růst vlasů. Zabraňuje také vysoušení pokožky hlavy a urychluje růst vlasů tím, že jim dodává dostatečnou výživu. Tato maska také předchází tvorbě lupů a vyhlazuje hrubé vlasy zničené žehlením či fénováním.

  • 1 rozmačkané avokádo
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíce medu

Avokádo rozmačkejte v menší misce, přidejte lžíci medu a 2 lžíce olivového oleje, vše řádně promíchejte. Naneste na vlasovou pokožku s pomocí kartáče. Ujistěte se, že je pasta nanesena rovnoměrně. Nechte ji na vlasech po dobu alespoň 20 minut. Umyjte si vlasy vodou a šamponem. Tuto masku používejte pravidelně alespoň dvakrát do týdne.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button