Přírodní léčbaZdraví

Stárnutí prý není přirozený proces, ale důsledek naší stravy! Je to tak nebo ne?

Bulharský profesor a autor desítek knih o zdravé výživě Hristo Mermerski tvrdí, že stárnutí našeho těla je výsledkem nesprávné stravy, kterou mu po celý život dáváme. Tvrdí, že je možné vyhnout se stáří právě pomocí vyváženého a zdravého jídla.

Profesor identifikoval několik základních potravin, které by měly být zcela bezpodmínečně přítomné v každodenním jídelníčku dospělé osoby. Jsou jimi zelenina, ovoce, jogurt a víno. Je přesvědčen, že tyto potraviny urychlují metabolismus a dodávají našemu tělu přesně ten správný poměr důležitých vitamínů a minerálů.

Jogurt

Je ideálním pokrmem ke startu nového dne. Přidejte do něj ještě lžíci jablečné dřeně, lžičku medu a 40 kapek propolisové tinktury. Občas můžete jablko vystřídat za banán.

Zelenina

Že je zelenina zdravá asi nikoho nepřekvapí. Zkuste si k večeři připravit zeleninový salát ze strouhané mrkve, trochy česneku a na dochucení přidejte zakysanou smetanu. Je neuvěřitelné, jak vás toto jednoduché jídlo zasytí.

Víno

Někoho možná překvapí, že se víno také řadí mezi zdravé potraviny. Vždyť je to přeci alkohol! Ano – a proto se s ním musí nakládat opatrně a užívat jej v přiměřených dávkách. Denně maximálně 100 ml suchého červeného vína.

Ovoce

Ovoce je důležitou součástí jídelníčku právě kvůli svému vysokému obsahu cukrů. Cukry totiž naše tělo nezbytně potřebuje – ale jen ty správné. Proto si cukry dopřávejte právě jen prostřednictvím ovoce a nemusíte se obávat žádných zdravotních potíží.

Budete-li dodržovat tuto stravu, profesor slibuje, že se nejen budete cítit dobře, budete zdraví a silní, ale navíc budete i stárnout o poznání pomaleji. Správná strava vám zajistí dlouhý a plnohodnotný život!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button