JídloPrevenceRady a tipyVitamínyZdraví

Jezte tyto potraviny, abyste zvýšili krevní oběh ve vašem těle

Špatný krevní oběh je v dnešní době velmi častým problémem. Příčiny mohou zahrnovat obezitu, kouření, cukrovku a Raynaudovu chorobu. Špatný průtok krve může také vést k řadě dalších problémů, jako je bolest, svalové křeče, zažívací problémy, necitlivost a chlad v rukou a nohou. Pokud se tyto problémy stanou vážnými, mohou být léčeny léky. Existují však určité potraviny a úpravy životního stylu, které můžete sledovat, abyste zvýšili průtok krve v těle.

Jezte potraviny bohaté na flavonoidy

Potraviny, které jsou bohaté na flavonoidy, jako je cibule a granátové jablko, pomáhají zlepšit oběh. Je známo, že cibule prospívá zdraví srdce a zlepšuje oběh rozšířením tepen a průtoku krve, aby se zvýšil průtok krve. Můžete také vypít šťávu z granátového jablka, která otevírá krevní cévy, aby se vytvořil prostor pro lepší průtok krve. Kromě toho také udržuje tepny před tím, aby se staly silnými a tuhými.

Jezte potraviny bohaté na oxid dusnatý

Potraviny se správným množstvím oxidu dusnatého, jako jsou červené chilli papričky, česnek, skořice, červená řepa a zelená listová zelenina, jsou rozhodující pro zlepšení oběhu. Kurkuma prostřednictvím kurkuminu také pomáhá v krevním oběhu.

Vitamin C v jakékoli formě vždy pomáhá

Vitamin C pochází z citrusových plodů bohatých na flavonoidy, jako jsou pomeranče, sladké vápno vždy pomáhá při dilataci krevních cév. Ty dále pomáhají snižovat zánět v těle a mohou pomoci snížit krevní tlak a ztuhlost v tepnách a zároveň zvýšit průtok krve. Vedle toho je také známo, že meloun zlepšuje průtok krve, protože obsahuje lykopen, což je přírodní antioxidant, který zlepšuje oběh.

Ořechy

Ořechy, jako jsou mandle a vlašské ořechy, pomáhají zlepšit průtok krve tím, že omezují zánět a oxidační stres v těle. L-arginin je prekurzorem kyseliny dusičné a nachází se ve vlašských ořechách.

Rajčata a bobule

Rajčata a bobule inhibují angiotenzin konvertující enzym, který zase snižuje krevní tlak a zlepšuje oběh, říká odborník. Lykopen v rajčatech chrání tělo před kardiovaskulárními chorobami. Vitamín K v rajčatech udržuje krvácení a srážení krve pod kontrolou a zároveň zlepšuje krevní oběh. Také borůvky a jahody obsahují flavonoidy, které rozšiřují tepny, snižují hromadění moru a zvyšují průtok krve.

Omega-3 mastné kyseliny pro zlepšení krevního oběhu

Mastné ryby s omega-3 mastnými kyselinami snižují aterosklerózu a zlepšují krevní oběh. Vedle toho strava bohatá na tyto mastné kyseliny snižuje riziko srdečního záchvatu a průtoku krve.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button