Prevence

Snadné způsoby k detoxikaci

Ačkoliv se doporučuje provést pročištění těla několikrát ročně, je detoxikace vlastní fyziologický proces, jaký naše tělo vykonává každý den. A proč tedy nepomoci, co nejvíce svému tělu, aby dokázalo odplavit toxiny? Zavedením těchto zdravých návyků do každodenního života vám může pomoci udržet toxiny na uzdě. A zdraví vašeho organismu se prokazatelně zlepší.

Pijte filtrovanou vodu

Pravidelný pitný režim je neustále diskutované téma. Na tom, kolik je doporučená denní míra, se odborníci stále dohadují. Jisté je jen jedno. Nejlepší volbou pro správnou hydrataci těla je voda, především ta filtrovaná. Filtrovaná voda je bez těžkých kovů a chloru a doporučuje se nejen na pití, ale i na vaření a sprchování.

Pravidelně cvičte

Každodenní pocení v důsledku cvičení opět uvolňuje toxiny z těla. Cvičením zvyšujete metabolickou aktivitu, která napomáhá k detoxikaci a zároveň budování svalové hmoty spolu se spalováním kalorií. A jako příjemný bonus pravidelného cvičení je odplavení stresu a zvýšení vaší vitality.

Solná vodní koupel

toxinyAsi víte, že sůl dokáže pomáhat, ale ve velké míře i škodit. Sůl má doma určitě každý, bez ní vařit a připravovat pokrmy prostě nejde. Zkuste ale sůl nasypat do vaší koupele. Napusťte si vanu plnou horké vody a nechte v ní rozpustit sůl, nejlépe kvalitní mořskou. Můžete přidat i éterický olej, např. levandulový, který vám zajistí kvalitní noční spánek. Sůl v koupeli zajistí odplavování toxinů, uklidní a zregeneruje vaše tělo.

Choďte do sauny

Pravidelné pocení nemusí být nutně spojeno s fyzickým výkonem. Zkuste si občas dopřát chvíle v sauně, které vám pomůžou při detoxikaci a podpoří správný krevní oběh. Sezení v sauně není jen velmi relaxační činnost, ale také regenerační a zdravé pro vaše tělo.

Pro každodenní odplavení nebezpečných látek jsou tyto metody nejlepší. Pokud se však staráte, aby vaše tělo bylo čisté, nezapomeňte se i zajímat o to, s čím přicházíte do styku a co užíváte. Není nic jednoduššího, než do těla nedostávat přebytečné jedy, občas se zapotit a mít tak zdravý organismus.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button