JídloPrevence

Co se stane, pokud budete jíst 3 vejce denně po dobu jednoho týdne?

Někteří lidé si myslí, že konzumace vajec je nevhodná, kvůli navýšení cholesterolu v krvi. Pravdou je, že vejce zvyšují hladinu cholesterolu, ale jejich naprosté vynechání ze stravy vás připravuje o mnoho zdravotních výhod. Rozmyslete si konzumaci vajec. Dnes se zaměříme na to, proč je konzumace vajec důležitá a jak mohou v každodenním stravování změnit váš život.

Pocit nasycení

Všichni jistě vědí, že vejce jsou plná proteinů a jsou jedním z jejich nejlepších zdrojů. Pokud budete jíst vejce, budete se cítit plnější po delší dobu a množství proteinů vás dokonale zasytí.

Zhubnete

Jak jsme již zmínili, vejce vás na delší dobu zasytí, tudíž nepotřebujete konzumovat další potraviny a vaše tělo hubne.

Pleť a krásné vlasy

Vejce obsahuje také mnoho živin a vitamínů, např. vitamín B2, B5 a B12. Komplex vitamínu B je nezbytný pro krásný vzhled vaší pokožky a vlasů. Zlepšuje také funkci mozku a nervového systému.

Zesílení kostí a zubů

vejceVitamín D je nesmírně důležitý pro zdravé kosti a zuby. Ve skutečnosti je tento vitamín nepostradatelný pro správné vstřebávání vápníku a vejce jsou výborným zdrojem vitamínu D, tudíž podporuje zdraví vašich kostí a zubů.

 

Dodávají potřebné aminokyseliny

Lidské tělo potřebuje 20 různých esenciálních aminokyselin, aby mohlo správně fungovat. Lidské tělo produkuje 11 z těchto esenciálních aminokyselin a zbytek může najít ve vejcích. Měli byste konzumovat vejce, protože nedostatek požadovaných aminokyselin, zapříčiňuje silnou únavu, slabost, ochabování svalů a oslabení imunitního systému.

Obsah riboflavinu

Věděli jste, že jedno vejce obsahuje 15% doporučené denní dávky riboflavinu a vitamínu B2?

Snižují stres

Vejce obsahují 9 esenciálních aminokyselin, které tělo nemůže produkovat. Tyto kyseliny mohou pomoci správnému fungování celého těla. Pokud nebudete konzumovat dostatek těchto aminokyselin, vaše psychická pohoda se zhorší. Nedávnou studií provedenou skupinou výzkumníků v Proceedings of the National Academy of Sciences, bylo zjištěno, že strava bohatá na lysin (esenciální aminokyselinu) snižuje úzkost a stres, protože reguluje hladinu serotoninu v lidském těle.

Zvyšuje vaši imunitu

Jedno velké vejce poskytuje tělu 22% doporučené denní hodnoty selenu. Selen je sloučenina, která je nezbytná pro imunitní systém a štítnou žlázu. Takže pokud je váš imunitní systém posílen, funguje správně a tělo takto snadněji bojuje proti mnoha onemocněním.

Mozková činnost

Víte, co je cholin? Cholin je sloučenina z buněčných membrán. Nedostatek této sloučeniny v těle může vytvářet neurologické problémy a snížit kognitivní funkce. Naštěstí vejce obsahují dostatek cholinu pro vaše tělo.

Měli byste konzumovat vejce, samozřejmě s mírou. Sami se můžete přesvědčit o tom, že vám přináší mnoho zdravotních výhod.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button