OstatníPrevence

Budete v šoku: Víte, jaké místo je v letadle nejšpinavější? Toaleta to není

Pokud se letos chystáte létat, vezměte si s sebou vlhčené ubrousky a gelovou dezinfekci na ruce. Letuška nám ukázala, jaké části letadla jsou ty nejšpinavější a rozhodně nejde o toaletu.

locking-knob-883059_960_720První místo s bakteriemi je skládací stolek, který se nachází před každým cestujícím, když se usadí. „Pokud jste někdy upustili na tomto stolku arašídy a pak je snědli, nebo se prostě stolku dotkli, existuje vysoká pravděpodobnost, že jste také snědli dětské hovínko. Upřímně řečeno, na těchto výklopných stolečkách jsem viděla více použitých plenek, než jídla. “ říká letuška.

Bakterie v letadlech

window-883066_960_720Podle studie z „Auburn University“, bakterie E. coli (běžně se vyskytuje ve střevech člověka a zvířat) může přežít po dobu 96 hodin na opěrce a 48 hodin na klice u dveří WC. Dokáže přežít na různých materiálech. „Viděla jsem rodiče, jak měnili dětem plenky na oněch stolečkách, nebo si nad nimi stříhali své nehty.“ řekla letuška.

Jste jedním z těch lidí, kteří v letadle chodí naboso? Nedělejte to – podlaha je plná bakterií. Letuška také říká, že viděla cestující, jak močili na sedadla. Podlaha je špinavá, podlaha na toaletách je však údajně ještě horší. Buďte tedy v letadle obezřetní a vydržte se po dobu letu dotýkat svého okolí pokud možno co nejméně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button