Ostatní

Poznáte na svém těle přicházející menstruaci? Zřejmě se neohlašuje jen krvácením

Všechny ženy znají ten pocit, když „mají své dny“. Jelikož jsou tyto dny velmi často spojovány i s jinými projevy, než jen s krvácením, byla by škoda si o nich něco nepovědět. Je to např. častější vyprazdňování, nevolnost, bolest břicha i hlavy. Každá žena prožívá menstruaci trochu jinak. Pocity jsou velmi individuální, přesto se najdou ženy, u kterých se žádné nežádoucí vlivy neobjevují.

Endometriální cyklus

Bolestivé křeče se dávají do souvislosti s prostaglandiny. Jejich vysoká hladina způsobuje silnější kontrakce dělohy z důvodu její nedokrevnosti. Prostaglandiny jakoby v tu chvíli „odřízly“ přívod krve do dělohy, což způsobuje bolesti.

Důvodem k častějšímu vyprazdňování je náhlý pokles progesteronu. Jedná se o hormon, který řídí menstruační cyklus. Jeho poklesem je nastartován proces vedoucí k samotné menstruaci.

Jak je to s antikoncepcí?

Pokud žena užívá hormonální antikoncepci, pak je její úroveň hormonů odlišná, takže nemusí vnímat žádné příznaky. prostaglandinyHormonální antikoncepce totiž brzdí prostaglandiny k tomu, aby tělo horlivě navýšilo jejich produkci.

Prostaglandiny se i přesto tvoří, byť v menší míře. Nicméně i v tomto období může také pociťovat některé gastrointestinální účinky. Většina moderních antikoncepčních pilulek obsahuje nějaký druh syntetického progesteronu, což není tělu úplně tak přirozené a pocítit to lze právě při projevech menstruace.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button