KrásaOstatníRady a tipy

Zbavte se šedivých vlasů s přírodní kúrou z lněného oleje

Šedivění vlasů je běžným důsledkem stárnutí a kosmetickým problémem, který trápí mnoho mužů i žen. Existuje dost faktorů, které přispívají k šedivění vlasů, mezi ně patří hlavně: stres, nemoc a genetika.

Proč dochází k šedivění vlasů?

K šedivění vlasů dochází v důsledku neschopnosti těla produkovat melanin (pigment), který je součástí vlasového folikulu. Jakmile se produkce melaninu zastaví, vlasy začínají šedivět. Roli v šedivění vlasů hraje také působení ultrafialového záření. Vedle pigmentovaných vlasů se objevují více ty bílé, které jsou již bez pigmentu. Jen v opravdu výjimečných případech se původní barva vlasů zachová po celý život. Obvykle se první šedivé vlasy ukazují mezi 20. a 30. rokem, u některých dokonce již v 15 letech. Většina lidí má však kolem 50 let věku šedivou tak polovinu vlasů. To, kdy vám vlasy začnou šedivět a jakou rychlostí, je dáno genetikou. Muži začínají šedivět dříve než ženy, a to již kolem třicítky.

Šedivé a bílé vlasy

Pravdou je, že skutečné šedivé vlasy neexistují, jsou buď bílé nebo bezbarvé. Šedá je pouze optickým klamem. Toho si všimneme teprve, když zmizí všechny pigmentované vlasy a zbudou jen ty bílé, poté je naše hlava naprosto bílá, a ne šedivá.

Připravte si:sesame-heap-1391267821ofe

  • 200 ml lněného oleje
  • 4 citrony
  • 3 stroužky česneku
  • 1 kg medu

Nakrájejte citron a oloupaný česnek na plátky, přidejte olej ze lněných semínek a med. Vše smíchejte a nalijte do sklenice, kterou budete skladovat v chladu. Konzumujte polévkovou lžíci této směsi dvakrát denně před jídlem. Tento sirup vám pomůže k preventivní ochraně vlasů proti šedivění a obnovení tvorby melaninu.

Další přírodní prostředky, které pomáhají proti šedivění vlasů

  • Preventivně masírujte pokožku hlavy dvakrát týdně po dobu 2-3 měsíců.
  • Aplikujte na vlasy masku z kravského mléka.
  • Konzumujte směs vyrobenou z jogurtu a droždí, vždy před jídlem.
  • Potírejte si své vlasy pravidelně kokosovým olejem.

Jak zamaskovat šediny?

V dnešním moderním světě je jasnou volbou barva na vlasy. Nejlépe se k překrytí šedivých vlasů hodí permanetní dobře kryjící semipermanetní barvy, které mají vysokou krycí schopnost.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button