KrásaRady a tipyZdraví

Oteklé oči trápí mnoho lidí. Jak se opuchlosti zbavit?

Ranní pohled do zrcadla často ukáže oteklé oči. Když nepomůže důkladné probrání, ani ranní hygiena, jejíž součástí je opláchnutí obličeje čistou vodou, můžete vyzkoušet některý z našich tipů.

Dostatek spánku

Kvalitní a hluboký spánek vám pomůže snížit otoky očí. Dospělí potřebují asi 7 až 9 hodin spánku za noc. Abyste měli jistotu, že spíte dostatečně, vytvořte si rutinu před spaním a dodržujte ji.

Je důležité si uvědomit, že vaše rutina před spaním začíná dlouho předtím, než si lehnete ke spánku. 

Mějte vysoko pod hlavou

Spěte s několika polštáři pod hlavou, abyste zabránili usazování tekutiny kolem očí. 

Zjistěte, zda nejste alergikem

Promluvte si se svým lékařem, pokud máte celoroční nebo sezónní alergie. Alergie může způsobit, že vaše oči zčervenají, otékají a opuchnou. To vás může lákat k většímu promnutí očí, což povede k dalším otokům.

Pijte dostatek tekutin

Otoky očí mohou být důsledkem dehydratace. Ujistěte se, že každý den pijete hodně vody, aby byla vaše pokožka zdravá.

Chcete-li si zajistit dostatek tekutin po celý den, zvažte nastavení hodinového připomenutí v telefonu. Můžete také použít znovu plnitelnou láhev na vodu označenou konkrétními časy, která vám pomůže vypít dostatek vody po celý den.

probuzeni-zavrene oci-zena

Vynechejte alkohol

Snažte se omezit nebo se vyhnout alkoholu a dalším nápojům, které vás mohou dehydratovat. Dehydratace může mít za následek otoky očí, takže může být nejlepší dát si místo toho sklenici vody.

Pokud vás už nebaví obyčejná voda, zalití čerstvým ovocem je skvělý způsob, jak zůstat hydratovaní a svěží. 

Přestaňte používat sůl

Jíst příliš mnoho soli může způsobit další zadržování tekutin ve vašem těle. Může také vést k dalším zdravotním problémům, jako je větší riziko srdečních problémů a mrtvice.

Jezte více draslíku

Draslík může pomoci snížit přebytečné tekutiny ve vašem těle, takže možná budete chtít zvýšit příjem draslíku. Můžete to udělat přidáním banánů, fazolí, jogurtu a listové zeleniny do vaší stravy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button