Rady a tipyZdraví

Jak snížit rizika úniku moči

Při kýchnutí, záchvatu smíchu, běhu se může stát, že unikne trochu moči. Existuje několik důvodů nebo příčin úniku moči, nazývané také močová inkontinence. Močová inkontinence je jakýkoli neúmyslný únik moči. Lidé trpí močovou inkontinencí z mnoha důvodů.

Jak léčit únik moči

Existuje mnoho způsobů, jak léčit únik moči, včetně:

 • Změny životního stylu: Být fyzicky aktivní, nekouřit a udržovat si zdravou tělesnou hmotnost může pomoci. Důležité je také pít správné množství tekutin ve správný čas.
 • Fyzikální terapie pánevního dna: Vaše pánevní dno je v podstatě spodní částí vašeho jádra. Fyzikální terapie pánevního dna pomáhá uvolnit, posílit nebo uvolnit svaly v závislosti na jejich síle. Specialisté na pánevní dno používají techniky, jako jsou Kegelova cvičení, dilatační terapie, biofeedback nebo jógové pozice.
 • Léky: Několik léků uvolňuje hyperaktivní močový měchýř nebo blokuje nervové signály, které způsobují frekvenci a naléhavost močení. Některé léky mohou zmenšit prostatu, aby se zlepšil tok moči u mužů.
 • Pomůcky: Pomůcky pro stresovou inkontinenci mohou pomáhat při cvičení pánevního dna, aby bylo zajištěno, že je provádíte správně. Pohybové senzory připojené k aplikaci vybavují tato zařízení tak, aby poskytovala zpětnou vazbu a pomohla vám izolovat svaly pánevního dna. Některá zařízení mají přímou roli v prevenci úniku.
 • Botox: Injekce do močového měchýře mohou pomoci uvolnit sval a snížit možnost úniku, pokud máte urgentní inkontinenci. Lékaři obecně předepisují botox až poté, co ostatní způsoby léčby selžou.
 • Elektrická nervová stimulace: Tato technika mění reflexy vašeho močového měchýře pomocí mírných pulzů elektřiny. Tato elektřina stimuluje nervy, které ovládají vaše svaly močového měchýře a svěrače.
 • Operace: Jedná se o jednu z nejčastějších operací stresové inkontinence u žen. Operace zahrnuje vložení pruhu materiálu mezi pochvu a močovou trubici. Muži se stresovou inkontinencí mohou také podstoupit operaci.
 • Implantační operace: Tato operace zahrnuje implantaci umělého močového svěrače, malého, tekutinou naplněného kroužku kolem hrdla močového měchýře. Tento kroužek udržuje močový svěrač uzavřený, dokud se nebudete muset vymočit. Stisknutím ventilu pod kůží vyfouknete prstenec, což umožní moči vypustit močový měchýř.

Jak zabránit úniku moči

Inkontinenci moči nelze vždy zabránit. Existuje však několik věcí, které můžete udělat pro snížení rizika:

 • Udržování zdravé hmotnosti
 • Procvičování cviků pánevního dna
 • Vyhněte se dráždidlům močového měchýře, jako je kofein, alkohol a kyselá jídla
 • Snažte se udržovat pravidelné vyprazdňování, protože zácpa může způsobit močovou inkontinenci
 • Nekouřit nebo, pokud kouříte, přestat

Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button