KrásaPrevenceRady a tipy

Zbavte se roztřepených konečků pomocí tohoto přírodního domácího způsobu

Roztřepené konečky jsou nehezkou záležitostí. Trápí většinu žen, které se pyšní dlouhými vlasy. Často je to způsobeno v důsledku zatěžování vlasů nadměrným teplem a suchem. Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit roztřepených konečků, je jejich úplné odstranění.

Pokud se o vlasy nebudete starat správným způsobem, jejich roztřepení bude stále větší a nakonec budete nuceni odstranit velkou část vlasů. Nicméně zkrácení vlasů není vždy tím preferovaným řešením, obzvláště v případě, toužíte-li po dlouhých vlasech. Vyzkoušejte naše domácí opravné prostředky, které si hravě poradí s tímto problémem. Pojďme se na ně nyní společně podívat.

Vejce

konečkůPoužití vajec je jedno z nejlepších prostředků, jak zabránit vysušení, nebo jakémukoliv poškození vlasů. Na tuto metodu budete potřebovat:

  • 2-3 lžíce olivového nebo mandlového oleje
  • 1 lžíci medu
  • 1 žloutek

Olivový olej, med a žloutek smíchejte do jemné konzistentní směsi. Tuto směs naneste na vlasy jako masku a nechte působit asi 30 – 45 minut. Poté vlasy opláchněte a umyjte obvyklým způsobem.

Na druhou metodu s vajíčkem budete potřebovat:

  • 1 vajíčko
  • 1 lžičku mandlového oleje

Vajíčko rozšleháme spolu s mandlovým olejem. Vzniklou masku naneseme na vlhké vlasy a necháme asi 20 – 30 minut působit. Poté masku opláchneme a umyjeme vlasy šampónem.

 

Kouzla s medem

Med je velmi užitečný při odstranění roztřepených konečků, zejména v kombinaci s krémem. Pro přípravu této domácí vlasové masky budete potřebovat:

  • ½ šálku zakysané smetany
  • 1 polévkovou lžíci medu

Ingredience spolu dobře promíchejte a vetřete do vlasů, především do délek, kde jsou roztřepené konečky. Nyní nechte masku asi 20 minut působit. Vlasy poté opláchněte teplou vodou a umyjte šampónem. Tato metoda nejen pomůže od roztřepených konečků, ale dodá vlasům lesk a objem.

Metoda horkého oleje

Tato metoda je jednou z nejstarších a nejosvědčenějších způsobů proti třepícím se konečkům. Maximální změny si můžete všímat hned po prvním zábalu.

Olivový, kokosový či mandlový olej zahřejte po dobu 15 sekund. Tento horký olej poté jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Zábal nechte působit nejméně 45 minut a poté ho smyjte šampónem. Při extrémně suchých vlasech, nechte olej působit přes noc.

Rozlučte se s nevzhledně roztřepenými konečky jednou pro vždy s našimi přírodními recepty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button