KrásaPřírodní léčba

Jak na krásné bílé zuby? S těmito radami to jde snadno a rychle

Všichni toužíme mít krásné bílé zuby, ale jak toho docílit? Přinášíme vám pár zaručených tipů. Dnes je úsměv důležitým aspektem přitažlivosti člověka. Zuby neslouží jen k rozmělňování potravy, ale i ke správné výslovnosti, v neposlední řadě pak tedy splňují i estetickou úlohu.

Zdraví zubů souvisí také s celkovou kondicí těla. Je dobré pravidelně cvičit. Cvičení totiž stimuluje krevní oběh a posiluje imunitu. Další věcí je zdravé stravování, které je neméně důležité.

Jaká jídla bychom měli jíst?

  • Jezte sýry, jsou bohaté na vápník, což vaše zuby jistě ocení
  • Kurkuma vám pomůže se vypořádat se všemi ústními problémy a nemocemi
  • Konzumujte více okurek, omezte citrony. Sice mohou zuby posílit, ale na úkor zubní skloviny
  • Jahody jsou bohaté na vitamín C, což zubům prospívá
  • Tofu je výborným zdrojem vápníku, zuby budou silnější. Snižte na minimum pití šumivých nápojů
  • Zelený čaj odstraní z úst všechny bakterie
  • Zapomeňte ve vyšší míře na čokoládu
  • Celer odstraňuje zubní plak, to ví málokdo
  • Na bílé a zdravé zuby pomáhá také cibule

Další osvědčené metody

Usazeniny na zubech sice odstraňujeme čištěním zubů, ale ne všechna žlutá a hnědá zastaralá vrstva jde vyčistit. Jsou to věci, které si tu člověk nastřádá za roky. Jen těžko ovlivníme vzhled zubů. Než navštívíte zubní kliniku, kde odstraňují zubní kámen, vyzkoušejte tento trik.

Co budete potřebovat:

250 – 300 ml vody

25 gramů skořápek vlašských ořechů

Postup:

Společně vařte ve vodě asi 20 minut, potom odstavte z ohně a nechte zakryté až do vychladnutí. Než si vyčistíte zuby, ponořte kartáček do tohoto roztoku na deset minut. Poté si zuby jemně, ale přesto důkladně vyčistěte. Občas kartáček do roztoku dejte znovu a opakujte postup třikrát denně. Slupky z ořechů jsou skvělým řešením i na zklidnění dásní. Ořechová skořápka vlastní antibakteriální účinek a při pravidelném používání odstraňuje ze zubů plak.

Recept na bílé zuby

Do půl šálku převařené a ochlazené vody nasypte 1 lžíci hrubé soli. Jednu minutu míchejte lžící a vzniklou pěnu odstraňte. Pomocí kartáčku zachyťte několik krystalků a směsí zuby vyčistěte jako obvykle, ráno i večer po jídle. Zbylou vodou si ústa vypláchněte. Vaše zuby budou skvostně bílé..

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button