KrásaPrevence

Fantastické výhody hořčičné silice pro kůži, vlasy i zdraví

Jak již název napovídá, hořčičný olej je mastný rostlinný olej vyráběný z hořčičných semen. Existují tři různé druhy podle způsobu extrakce.

První je mastný olej získávaný lisováním hořčičných semen.

Druhý je éterický, který se vyrábí z rozemletých semen, která se následně smíchají s vodou a destilují se.

Třetí zahrnuje infuzi jadérek hořčice s jinými druhy rostlinných olejů.

Všechny tři druhy mají štiplavou ořechovou chuť a silné aroma.

Hořčičný olej je bohatý na nenasycené tuky, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Obsahuje vitamín E, antioxidanty a je považován za jeden z nejzdravějších olejů.

Je to všestranné tonikum pro naše zdraví, poskytuje pevnost vlasům i nehtům a zvyšuje imunitu.

Výhody oleje pro pleť

Olej je pro naši pokožku velice prospěšný a často bývá používán i v aromaterapii. Před jeho použitím je však vhodné provést kožní snášenlivost.

Odstraňuje tmavé skvrny

Vhodné je připravit si masku. Suroviny pro její výrobu: hořčičný olej, Bengal gram mouka (vyrobena z mleté cizrny), citronová šťáva, tvaroh. Masku aplikujeme na potřebná místa, necháme působit 10-12 minut a následně řádně omyjeme. Opakujeme 3x týdně.

Zesvětlí pleť

Smícháme hořčičný olej s olejem kokosovým a vmasírujeme do pokožky. Necháme působit 5-6 minut, řádně omyjeme.

Přírodní péče při opalování

Vzhledem k husté konzistenci a vysokému obsahu vitamínu E chrání olej pokožku proti slunečním záření a UV paprskům. Také zabraňuje stárnutí pleti.

Stimuluje potní žlázy

Kromě toho otevírá póry. Díky tomu pomáhá při snižování tělesné teploty, odstraňuje z těla nežádoucí toxiny, vodu a sůl.

Boj proti vyrážce

Díky svým antibakteriálním a protiplísňovým účinkům je hořčičný olej účinnou prevencí při léčbě vyrážky a dalších kožních infekcí. Zabraňuje vysušování a svědění pokožky.

Masáže hořčičnými silicemi omlazují a čistí pokožku tím, že zlepšují krevní oběh. Protizánětlivé vlastnosti podporují hojení kůže.

Péče o rty

Hořčičný olej je skvělý lék na suché rozpraskané rty.

Výhody oleje pro vlasy a vlasovou pokožku

Pokud chcete mít vaše vlasy husté a zářivé, pak je hořčičný olej tou správnou volbou. Zajišťuje vlasovým folikulům výživu.

Stimuluje růst vlasů

Pokud chcete podpořit růst vlasů, vmasírujte hořčičný olej do vlasové pokožky – zvýšíte tak krevní oběh. Olej je navíc plný vitamínů a minerálů.

Výhody oleje pro naše zdraví

Hořčičný olej je považován za zdravý; má nízký obsah nasycených tuků a vysoký obsah mononasycených tuků a polynenasycených mastných kyselin (omega 3).

Podporuje chuť k jídlu

Dobré zdraví je do jisté míry závislé i na zdravé chuti k jídlu. Hořčičný olej stimuluje produkci žaludeční šťávy.

Působí jako stimulant

Především na soustavu trávicí, oběhovou a vylučovací. Podporuje trávení tím, že stimuluje sekreci trávicích šťáv a žluči. Masážní olej stimuluje krevní oběh a potní žlázy, díky čemuž dochází ke snižování teploty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button