PrevenceRady a tipy

Dodržujte každodenní rituály, které podpoří vaše zdraví

Máte stanoveny každodenní rituály, rutinu, kterou dodržujete, abyste posílili své zdraví? Nemáte? Potom je dnešním článek právě pro vás. Ozdravné rituály týkající se vašeho těla, stravy a odpočinku mohou silně ovlivnit vaše celkové zdraví. Podívejte se s námi na to, jaké z nich můžete do svého denního režimu přidat.

Ranní rutina

Znáte sami ten pocit, když začnete nový den zdravou snídaní a lehkým protáhnutím, hned se vám zdravý jídelníček lépe udržuje po celý den, než když si hned ráno dopřejete koblihu. Dopřejte si každé ráno zdravou snídani v podobě celozrnného pečiva se zeleninou pomazánkou, kvalitní šunkou, hummusem či avokádem, pokud jste spíše na sladké, dopřejte si kaše s ovocem či smoothie. Nezapomínejte, že by váš jídelníček neměl být jednotvárný. Místo kávy si uvařte zelený čaj či zelenou kávu. Skvělou volbou je také kurkuma latte. Pokud si ráno najdete 10 minut čas na protažení, také velmi přidáte zdraví vašeho těla, protože později se k tomu jen tak nedokopete. Zkuste u vás zavést ranní rituál: 10 minut protažení, zdravá snídaně, hydratace a ráno bez mobilu či počítače. Vaše tělo vám poděkuje dnem plným energie.

Příprava na celý den

Ráno se nebojte přivstat si, abyste vše stihli. Naučte se připravovat si svačinky, to vám ušetří peníze i čas, zvláště pokud máte nabitý den. K přepravě vám poslouží klasické skleničky, které působí roztomile či klasické plastové krabičky. K svačině si připravte pokrájené ovoce, zeleninu, oříšky, knackebroty s hummusem a semínky, lehký salát či smoothie ve sklenici. Za svačinu budete vděční, až vás chytne hlad. Skvělou přenosnou svačinou je i banán nebo pomeranč.

Odpolední siesta

Po práci či po škole si dopřejte odpolední alespoň 20 minut dlouhou siestu. Poslouchejte hudbu, připravte si váš oblíbený nápoj a posaďte se na balkon nebo se běžte na chvíli projít. Prostě vypněte, aby si vaše tělo po náročném dni, který ještě nekončí, odpočinulo. Provoňte si pokoj s pomocí aromalampy, lehněte si na karimatku, uvolněte se a soustřeďte se na dýchání. Naučte se tomuto rituálu, abyste podpořili celkové zdraví vašeho nervového systému.

Večerní péče

Večer si vaše tělo potřebuje odpočinout. Dopřejte si horkou koupel a následnou vlažnou sprchu. Pokud si potřebujete opravdu odpočinout, přidejte do koupele meduňkovou silici, sušenou levanduli, heřmánek či měsíček, pro dobití energie přisypte mátu či rozmarýn. Horkou koupel byste si měli dopřávat alespoň jednou týdně, protože je to rituál, který vás oprostí od elektroniky a ostatních. Ve vaně vám nezbývá nic jiného než relaxovat. Pro klidný spánek si dopřejte ještě meduňkový čaj. Pokud vás trápí nervové vypětí a vaše myšlenky se mísí jedna přes druhou, uvařte si čaj z třezalky, která má antidepresivní účinky a silně uklidňuje. Díky ní usnete jako nemluvňata a přitom se vyhnete průmyslově vyráběným léčivům. Po koupeli nezapomeňte na péči o pleť. Doporučujeme užívat růžovou vodu, která je vyrobena z okvětních plátků růží, ta nejenže nádherně voní, ale dokonale hydratuje a uklidňuje pleť.

Zkuste si osvojit alespoň jednu ze zmíněných rituálů, aby bylo vaše tělo šťastnější a především zdravější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button