Rady a tipyZdraví

Víno obsahuje antioxidanty jako olivový olej: pití s mírou prospívá našemu zdraví

Tak samozřejmě, že se to s alkoholem nesmí přehánět, ale v malé míře, kdy je myšlena jedna až dvě skleničky denně, je tato hladina prospěšná pro zdraví vašeho srdce. A nejen pro srdce, dozvíte se při dalším čtením.

Bílé víno

Podle novodobých studií je bílé víno podobně zdravé jako víno červené. Je zde obsaženo velké množství antioxidantů, z těch nejhlavnějších je to tyrosol a hydroxytyrosol. Tyto antioxidanty zlepšují funkci srdce a zmírňují nárůst aterosklerózy. Antioxidanty v bílém víně fungují na stejném principu jako antioxidanty v olivovém oleji lisovaným za studena. Vybírejte si vína z kvalitních surovin pocházejících z oblasti Itálie, Francie a Německa.

Červené víno

Červené víno je velmi bohaté na polyfenoly a antioxidanty. Čím je víno tmavší, tím vyšší, je jeho antioxidační hladina. Také oblast, odkud hrozny pocházejí, má vliv na hladinu antioxidantů. Vína z údolí Napa, Bordeaux a Burgundska vlastní vyšší antioxidační hladinu, než vína původem z jiných regionů. Červené víno je obzvláště dobré na depresi, chrání před rakovinou tlustého střeva a zpomaluje stárnutí.

Růžové víno

Nejmladší víno, kterému se dostává popularity. Pití růžového vína zvyšuje hladinu HDL cholesterolu („hodného“). Může být suché nebo sladké, ale v porovnání s červeným a bílým vínem přináší tělu identické vlastnosti. Polyfenoly pomáhají snižovat krevní tlak a špatný cholesterol v krvi. Nejlepší růžová vína jsou ta z Francie, Itálie a Kalifornie.

Jelikož je víno jedním z nejužitečnějších nápojů pro zlepšení libida a zvýšení sexuální touhy, jeho pití uvolňuje naše zábrany. Zejména sklenice nebo dvě červené vína. Děje se tak kvůli etanolu ve víně, který ovlivňuje určitou část mozku, která reguluje hormon, hlad a sexuální touhu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button