Přírodní léčbaZdraví

Top 4 byliny na léčbu alergie

Pokud jste jedním z milionů lidí, kteří trpí sezónními alergiemi, pak už víte, že sezónní alergie dokáže člověka pěkně otrávit. Zkuste tyto nejlepší 4 přírodní léky, které vám pomohou se jí zbavit.

Zde jsou naše top 4 byliny pro léčbu alergie:

Vřesna (Myrica cerifera)

Jedná-li se o alergické příznaky, které přetrvávají dlouho po odstranění alergenu z vašeho fyzického prostoru (více chronických onemocnění) a máte tu těžkou bolest s hlubokým přetížením několik dní nebo týdnů. Vřesna velmi vysušuje nosní sliznici, což z ní činí ideální pro chronickou nazální nebo sínusovou kongesci s chronicky nabobtnalými membránami a hustými sekrety. Na rozdíl od Světlíku (viz níže), Vřesna není skvělá pro červené, horké a zanícené alergické stavy, ale víc pro vlhké, slzení a kýchání, které tvoří týdenní (nebo více) alergickou reakci. Tinktura z Vřesny je velmi účinná a dávka by měla být na počátku přibližně 30 kapek jednou denně a poté po několika dnech až třikrát denně.

Světlík lékařský (Euphrasia officinalis)

Ten je ideální pro lidi s příznaky vlhkého káchání a svědění. Světlík funguje nejlépe pro akutní situace, které jsou na určitou dobu. Například pokud máte alergii na kočky a víte, že budete krátce kolem koček, vezměte trochu oční tinktury předtím, než se ocitnete v situaci a každou další hodinu později. Jakmile se dostanete ze situace, alergie pak ustoupí. Světlík se používá ke zchlazení tepen a obecně snižuje akutní podráždění některých dráždivých látek.

Reishi (Ganoderma lucidum)

Reishi je hluboké imunitní tonikum a má silnou roli v sezónních alergii. Alergie jsou obecně imunitní zprostředkovaná odpověď na jinak neškodné činidlo, které způsobuje zvýšení produkce histaminu + zvýšení imunitní zprostředkované rezistence v těle. Reishi působí jako modulátor imunitního systému, což znamená, že všude tam, kde funguje imunitní systém (buď příliš málo nebo příliš hodně), pomáhá jej vrátit zpět do rovnováhy pomalu a pevně, což má za následek poměrně citlivější imunitní systém spíše než příliš reaktivní. Pro podporu alergie je nejlepší používat reishi v kombinaci s kopřivou, světlíkem nebo vřesnou, v závislosti na tom, jak vám alergie přinášejí lepší a cílenější přístup k vašim individuálním příznakům a reakci.

Kopřiva (Urtica dioica)

Svatý grál antihistaminií a časově uznávaný antialergický lék používané po stovky let. Sladká malá domorodá rostlina, která vypadá právě včas na jaře, kopřivy by měly být první pro cokoli, co je alergické. Kopřiva je velmi vysušující a tonizující na mokré podmínky a je používána nejvíce ideálně jako silný čaj pro jakýkoli stav, který má alergii nebo zvýšenou přítomnost histaminu. Pokud víte, že sezónní alergie jsou pro vás každoroční problém, zkuste popíjet čaj z kopřivy denně asi 2 týdny před začátkem sezony alergie a pokračujte po několik týdnů, dokud alergeny nedosáhnou květenství. Přidaný bonus – kopřivy jsou vysoce výživné a plné vitamínů, minerálů a živin – není to špatná věc, kterou budete mít ve své každodenní konzumaci zdravých nápojů!

Recept:

Vezměte nádobu s víkem na 1l a přidejte ¼ šálku sušených listů z kopřivy. Zalijte filtrovanou vodou a naplňte po okraj nádoby. Pečlivě utěsněte víko a dobře protřepejte. Nechte luhovat přes noc. Ráno přeceďte kopřivu a popíjejte po celý den na podporu alergie. Přidejte citron nebo trochu medu podle chuti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button