Přírodní léčbaZdraví

Oregano je nejen skvělé koření, ale i silný lék!

Výhody pro zdraví

Olej, listy a další části rostlin Oregano jsou známy tím, že poskytují obrovské množství antioxidačních vlastností. Toto koření je mnohem víc než koření, zdvojnásobuje se jako skvělé ošetření pro různé podmínky, včetně popáleného jazyka.

Oregano obsahuje řadu životně důležitých přírodních chemikálií:

Limonen

Ocimene

Pinene

Carvacrol

Tymol

Karyofylén

Tyto, společně s dalšími vitamíny a živinami, jsou zabaleny do listu Oregana, což je vhodné pro léčbu široké škály zdravotních stavů. Olej je často používán externě jako léčba lokálních infekcí.

Oregano podporuje všestranné celkové zdraví. To a jeho oleje mají své vlastní zvláštní vlastnosti, které z nich dělají mistrovského léčitele. Obsahují dvě velmi důležité složky: carvacrol a tymol. Tyto ingredience jsou skvělé! Dávají obrovskou podporu při léčbě infekcí a dalších stavů.

Oregano se často používá při léčbě menstruačních křečí, poruch dýchacích cest, gastrointestinálních poruch a infekcí močových cest. Je velmi užitečné při léčbě akné, lupů a dalších kožních problémů.

Oregano je účinné, pokud se používá k vymýcení herpesu, vyhlazení houby, vyléčení ekzému, boji proti horečkám a nachlazení spolu s řadou dalších účinků.

Oregano je vynikajícím zdrojem vitaminu E, vlákniny, omega 3, vitaminu k, železa, vápníku, manganu a tryptofanu. Z této super byliny můžete každý den získat mnoho různých živin a udržet tělo v bezpečí před nemocemi. Působí jako antifungální, antimikrobiální, antiparazitický antioxidant.

Jak používat Oregano

Oregano je dobře známo pro svůj silný olej, který je velmi účinný. Můžete ho také zakoupit ve formě tekutého extraktu, kapsle nebo sušené byliny.

Topicky

Oreganový olej je skvělý pro ošetření nohou sportovce, stačí dát pár lžiček oleje do vodní lázně a ponořit postižené oblasti. Pro jiné kožní podmínky nebo houby zředte jednu kapku oreganového oleje s lžičkou čistého olivového oleje a aplikujte ho na kůži a nehty. Potřebujete dávku asi 500 mg denně, abyste viděli antimikrobiální výsledky.

Napařování

Chcete-li bojovat proti infekcím v dutinách, které přicházejí spolu s nachlazeními a alergiemi, vložte několik kapek oreganového oleje do hrnce s vařící vodou. Hlavu si zakryjte ručníkem a inhalujte páru, abyste pomohli vyčistit dutiny a nosní dýchací cesty.

Sublingválně

Můžete také ředit poměr jedné kapky olivového oleje na jednu kapku oreganového oleje a dát si dvě kapičky směsi pod jazyk, nechat pár minut působit a poté vypláchnout ústa vodou. Celý proces opakovat několikrát po celý den.

Pozor

Oregano může způsobit alergické reakce. Pokud jste alergičtí na Lamiaceae rodinu rostlin, které jsou typicky kvetoucí aromatické bylinky jako šalvěj, bazalka, rozmarýn a máta, pak se držte dál i od oregana nebo se poraďte se svým lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button