HubnutíJídloPrevenceZdraví

Okurku každý den aneb účinná pomoc při hubnutí a detoxikaci

Všeobecně je známo, že okurky jsou bohatým zdrojem vody, tedy účinně hydratují a jejich výtažky se používají při výrobě kosmetických produktů. Okurky však neobsahují jen vodu, ale nabízí i mnoho důležitých živin. Na lidský organismus mají působivé účinky, které se týkají detoxikace, ochrany proti vzniku zánětů atd. Dopřejte si proto okurky ve svém jídelníčku pravidelně.

Fakta o nutriční hodnotě okurek

Přibližně polovina šálku okurek, tedy asi 50 g, obsahuje:

  • 7,8 kalorií
  • 1,9 g sacharidů
  • 0,3 g proteinu
  • 0,1 g tuku
  • 0,3 gramu vlákniny
  • 8,5 mikrogramů vitamínu K (11% DD)
  • 1,5 miligramů vitaminu C (2% DD)
  • 6,8 miligramů hořčíku (2% DD)
  • 76,4 miligramů draslíku (2% DD)

Bojovník proti rakovině

Okurky jsou skvělým zdrojem antioxidantů a patří mezi skvělou prevenci vzniku rakoviny. Dochází totiž posilovat imunitní systém a chrání lidský organismus před oxidačním stresem. Okurky také obsahují látky, které podporují kognitivní funkce a starají se o zdraví našeho mozku.

Vysoký obsah živin a nízký obsah kalorií

Okurky jsou úžasnou součástí našeho jídelníčku i z toho důvodu, že obsahují vysoký podíl živin, ale neobsahují příliš kalorií, navíc skvěle zasytí. Okurky do vašeho těla dostávají vitamíny, minerální látky, přitom obsahují jen minimum kalorií. Z 95 % jsou tvořeny vodou, ale přesto vás zasytí a účinně hydratují. Hodí se proto při redukčních dietách a udržují vás fit.

Smoothies Bottle Healthy Hand Green Drink Detox

Detoxikují tělo

Sloučeniny cucurbitacins, který okurka obsahuje, podporují zdraví trávicího traktu a jater. Játra jsou přirozeným detoxikačním pomocníkem v našem těle, odstraňují z těla toxiny a odpadní materiály z krve. Okurky jsou také přirozeným diuretikem, jelikož napomáhají, aby vaše tělo produkovalo více moči a lépe odvádělo toxiny z organismu. Snižují také nadýmání a chrání tělo před zadržováním vody.

Hydratují a pečují o pokožku

Okurky vás účinně hydratují zevnitř, ale účinkují také, pokud je aplikujete přímo na pleť. Šťáva z okurek vyživuje a hydratuje citlivou pleť. Okurka má chladivý účinek, uklidňuje, snižuje podráždění, otok či zarudnutí pokožky. Jsou také pomocníkem v boji proti akné. Dopřejte si proto okurku přímo na váš obličej. Pomůže i v případech, že si spálíte pleť.

Na oteklé oči

Trápí vás oteklé oči? Zvláště na jaře jsou pro nás alergie častým problémem a doprovází je i otoky očí. Dopřejte si proto na oči plátky okurek, které mají protizánětlivé účinky, chladí a pečují pleť v okolí očí. Nechte plátky okurek na očích 20-30 minut.

Zlepšuje trávení

Okurky mají také pozitivní vliv na trávicí trakt a jsou přirozenou prevencí zácpy. Okurka tzv. hydratuje střeva a váš trávicí trakt udržuje zdravým a správně fungujícím.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button