HubnutíJídloPrevencePřírodní léčbaTOP 10Zdraví

Mysl a tělo jsou propojené: Objevte potraviny, které zbystří vaši mysl a zlepší náladu

Není žádným tajemstvím, že v našem těle je vše propojené a dohromady vše tvoří „dokonalý“ organismus. Náš životní styl, včetně jídelníčku, se odráží ve všech aspektech našeho života – v našem chování, náladě, energii, pracovních i osobních úspěších. Bylo již mnohokrát prokázáno, v několika různých studiích, že potraviny mají vliv na naši náladu a koncentraci větší, než si mnoho lidí myslí. Lidé, kteří se stravují určitými potravinami se mohou cítit šťastnější, mít více energie a elánu a šířit dobrou náladu. Objevte s námi potraviny, které pozitivně ovlivní vaši mysl.

Heřmánek

Heřmánek patří mezi běžné české bylinky, málokdo však ví, že je v její moci snížit stav úzkosti u člověka. Heřmánek pomáhá regulovat neurotransmitery související s náladou, jako je serotonin, dopamin a kyselina gama-aminomáselná. Dále může pomoci regulovat osu hypotalamus-hypofýza-adrenokortikální, což je centrální část reakce těla na stres. Zkrátka – heřmánkový čaj vás po hektickém dni uklidní a navodí dobrou náladu.

Kurkuma

Kolem kurkumy je v polední době celkem rozruch. Kromě toho, že má pozitivní vliv na trávení a hubnutí, může pomoci v boji s oxidačním stresem. Zodpovědný je kurkumin, látka obsažená v kurkumě, který má protizánětlivé a antioxidační vlastnost, to může předcházet poškození mozkových buněk a zabránit „tvorbě“ stresu.

Hořká čokoláda

Už jen představa lahodné čokolády má na některé lidi uklidňující účinek.

Hořká čokoláda obsahuje flavonoly, jako je epikatechin a katechin, což jsou rostlinné sloučeniny, které působí jako antioxidanty. Právě flavonoly mohou být zodpovědné za lepší funkce mozku a mají neuroprotektivní účinky. Tyto účinky vám mohou umožnit lépe se přizpůsobit stresovým situacím, které mohou vést k úzkosti a dalším poruchám nálady.

Zelený čaj

Podobně jako kurkuma, i zelený čaj je skvělým pomocníkem při hubnutí. Navíc je však také pomocníkem při stavech úzkosti.

Zelený čaj obsahuje L-theanin, aminokyselinu, která byla studována pro její pozitivní účinky na zdraví mozku a snížení úzkosti.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button