HubnutíJídlo

Méně známé superpotraviny, které mohou pomoci k hubnutí

Hubnutí funguje na jednoduchém základním principu: výdej musí být vyšší než příjem. To zkrátka nijak neobalamutíte. Existují však potraviny, jejichž příjem kalorií je zcela minimální, navzdory tomu vás dokážou zasytit a ještě dodat organismu zdraví prospěšné látky.

Jablka

Ne všichni lidé uvědomují, jak plnohodnotnou potravinou jablka jsou. Toto ovoce je letní a podzimní pochoutkou a lze ho jíst v různých úpravách. Díky vysokému obsahu vlákniny a vitamínu C je ideální pro hubnutí. Kromě hubnutí může také zvýšit energii, podpořit trávicí zdraví, očistit tělo a předcházet respiračním onemocněním.

Meruňky

Meruňky jsou dobře známé pro své výhody na pleť a krásu, ale tato superpotravina má také spoustu zdravotních výhod. Toto nažloutlé oranžové ovoce je ideální pro hubnutí ze tří důvodů: za prvé, obsahuje vysoký obsah vlákniny, za druhé, má nízký obsah kalorií a za třetí, napomáhá trávení. Ve skutečnosti mají meruňky vysoký obsah antioxidantů, které mohou zvýšit rychlost spalování tuků. Kromě toho meruňky obsahují vitamín A, C, železo, draslík a fytonutrienty, které pomáhají při hubnutí.

hubnuti-metr-bricho

Granátové jablko

Rubínově červená, šťavnatá a křupavá semínka granátového jablka jsou vždy potěšením ochutnávat. Granátové jablko nebo anar nejen chutná lahodně, ale také nabízí řadu zdravotních výhod. Ovoce se používá již od starověku a je známé svými léčivými vlastnostmi. Je přirozeně sladké a nabit antioxidanty, vlákninou, vitamíny, minerály a flavonoidy, což z ní činí perfektní kombinaci pro hubnutí.

Chilli

Pikantní jídlo může také urychlit váš metabolismus. Jedním z nejznámějších zdravotních přínosů kořeněných potravin je jeho schopnost zrychlit metabolismus a tím spálit další kalorie. Konzumace porce kořeněného jídla může dočasně zvýšit váš metabolismus až o osm procent, ovšem velmi záleží na tom, jaké jídlo si okořeníte.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button