JídloRady a tipy

Hubnutí aneb vyzkoušejte „tukožroutské“ potraviny, které vám pomohou shodit přebytečná kila

Trápí vás nějaké to vánoční kilo navíc? Chcete svou dosavadní váhu a postavu změnit, cítit se více fit a zamakat na vaší kondici? Bez zdravého pohybu to nepůjde, ale můžete si sebou vzít další pomocníky, třeba v podobě tukoužroutských potravin, které pomohou nastartovat váš metabolismus a rychleji zhubnout. Myslete však vždy na zdravý jídelníček a potřebu pohybu. Samy tukožroutské potraviny se o zhubnutí všech přebytečných kil nepostarají. 

Tukožtroutské potraviny

Ideální tukožroutské potraviny jsou ty, které zrychlují váš metabolismus a které spolu se zdravým pohybem umí udělat divy s vaší váhou. Vybrat si můžete z pestré nabídky tukožroutských potravin, stačí zajít do běžného supermarktetu. Které z nich zařadit do stravy, abyste podpořili hubnutí?

Klasika v podobě vloček

Ovesné vločky by měly být obsaženy ve stravě každého z nás, nejenže jsou velmi zdravé, ale udržují vás déle sytými a pečující o trávicí trakt. Vločky také pomáhají snižovat cholesterol v krvi a vysoký krevní tlak. Obsahují velkou dávku vlákniny, která vás skvěle zasytí. Dopřávejte si je například k snídani.

Kysané zelí?

Do svého jídelníčku zařaďte také kysané zelí, které podporuje správné funkce trávicího systému. Ty jsou důležité pro spalování tuků. Pomáhá také odvádět odpadní látky z těla. I kysané zelí vám pomůže zhubnout.

S červenou řepou k celkovému zdraví

Červená řepa je velmi důležitou plodinou pro lidské zdraví. Ideální je konzumace syrové červené řepy, která je ideální v podobě salátu. Stačí přidat jablka, oříšky, mrkev či celer a zakápnout citronem. Červená řepa pomáhá z těla vyloučit jedovaté látky a podporuje produkci žluči i činnosti žaludku. Je příznivá pro celkové zdraví a preventivně by si ji měl dopřávat snad každý.

Ananasové smoothie

S hubnutím vám pomůže i ananasové smoothie. Ananas je bohatý na množství antioxidantů, pomáhá odbourávat tuky. Zvláště přes zimu je cena ananasu poměrně příznivá, kupte si ho občas i vy a zařaďte do jídelníčku.

Zelený čaj jako silný antioxidant

Proslavený pomocník při hubnutí, to je zelený čaj. Ideální je dopřát si šálek zelené čaje v odpoledních hodinách místo kávy. Podporuje správné trávení, snižuje hladinu cukru v krvi, ale také cholesterol, napomáhá látkové výměně a pomáhá v hubnutí. Přijďte na chuť zelenému čaji i vy.

Zdravá svačina v podobě oříšků

Na svačinu si sbalte vlašské ořechy, které jsou velmi výživné díky obsahu nenasycených mastných kyselin, ale také kyseliny listové hořčíku či mědi. Vlašské ořechy mají pozitivní vliv na lidskou psychiku, ale i na zdraví vlasů, nehtů či vaší pleti. Stačí si je dopřát jako rychlou dopolední svačinku či je zakomponovat do snídaně či smoothie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button