JídloKrásaVitamíny

Správná dieta proti vráskám

Pomoci tělu bojovat se stárnoucím procesem na všech frontách je velice nápomocné. Když přijde na protistárnoucí péči o pleť, je mnoho přírodních prostředků, které se nanáší zvnějšku, nicméně existují i možnosti, jak zlepšit kvalitu pleti i zevnitř. Při dodržování správného stravování proti stárnutí, včetně možnosti konzumace přírodních doplňků stravy, dáte pleti přístup k důležitým živinám a pomůžete jí bojovat na buněčné bázi. Stačí do vaší diety přidat pár ingrediencí a boj s vráskami bude mnohem jednodušší.

Mnohdy se to nezdá, ale hodně záleží i na oleji, se kterými doma vaříte. Začněte používat zdravější alternativy jako kokosový nebo slunečnicový olej. Často využívaný je olivový olej, který obsahuje polyfenoly, které fungují jako prevence proti rakovině a srdečním onemocněním.

Trpíte na nedokonalou pleť, na níž se často tvoří pupínky? Citlivá pokožka, vyrážky a záněty jsou obecné problémy trápící mnoho lidí. Řešením jsou některé druhy ryb, protože jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které zpevňují buňky a mají protizánětlivé účinky.

Jogurt je skvělá potravina, prospěšná vašemu každodennímu zdraví. Jeden z benefitů jogurtu, díky němuž si ho oblíbila spousta lidí, je fakt, že pomáhá s trávicím traktem. Díky jeho antibakteriálním účinkům a vysokému obsahu vápníku patří mezi účinná jídla proti stárnutí. Lze také využít nejen vnitřně, ale také vně jako pleťová maska.

Důležité v protistárnoucí dietě jsou i antioxidanty. Například ořechy jsou bohaté nejen na silné antioxidanty, ale i jiné důležité vitamíny a minerály, které udržují zdravou pleť. Zdravé nasycené tuky z ořechů jsou taky velmi důležité.

Zatímco zdraví organismu může být nejdůležitější záležitost, rozhodně by se neměla opomíjet péče o pleť, pokud si chcete udržet mladistvý vzhled. Udržovat pleť pevnou a pružnou je klíčové a existují jídla, které vám s tímto pomůžou. Kapusta a špenát jsou dva příklady takovýchto jídel, bohatých na antioxidanty, lutein, beta-karoteny a další.

Stravování bohaté na vitamíny a živiny jsou nezbytné v boji proti stárnoucímu procesu. Nicméně jsme jenom lidi a stále budeme jíst nezdravá jídla a stále budeme stárnout. Kdo však říká, že nemůžeme stárnout s elegancí?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button