Jídlo

Marketingová kampaň pro budoucí matky: Vaše dítě je to, co jíte.

V Brazílii se asociace pediatrů rozhodla zahájit provokativní kampaň, která varuje budoucí maminky před účinností potravin, které konzumují a nápojů, které pijí. Ty konzumuje nejen žena, ale i její nenarozené dítě. Zamyslete se během těhotenství nad vaším příjmem potravin.

Nový způsob kampaně

Brazilská kampaň o způsobu, jakým nezdravé jídlo a pití ovlivňuje nenarozené děti, zvolila dost provokativní způsob. Na fotografiích kojících matek přeměnila ženská prsa na formu nezdravých jídel. Kampaň hlásá „Vaše dítě je to, co jíte“ a „Vaše dítě jí to, co jíte vy“. Jde o hlavní slogany kampaně, které by měly maminkám ukázat krutou pravdu, kterou si mnohé z nich ještě neuvědomují. Cílem je tedy upozornit matky, které nezdravým jídlem a pitím poškozují své děti.

150916028.1_mn

Těhotenská strava

Vaše stravovací návyky během těhotenství mohou silně ovlivnit vývoj dítěte. Během těhotenství byste se měla zaměřit především na zásobu vápníku, jelikož vás chrání před úbytkem kostní hmoty a pomáháte stavbě kostí dítěte. Kalcium pomáhá proti těhotenskému vysokému tlaku a je důležitý pro normální fungování nervů a svalů. Doporučujeme za den vypít alespoň tři sklenice mléka. Snažte se doplnit i železo. To hraje důležitou roli v zásobování dítěte kyslíkem a pomáhá předcházet předčasnému porodu.

5107660404_8a62570851_o

Čemu se vyhýbat?

Jelikož vaše dítě vstřebává vše, co sníte, snažte se vyhýbat nezdravým potravinám, smaženým pokrmům, tučnému jídlu, sladkým nápojům, polotovarům, apod. Vyhnout byste se určitě měly alkoholu, kávě a měkkým sýrům. Vaše strava by měla být vyvážená, dostatečně promyšlená a především přínosná pro dítě. Zapomeňte i na módní diety, které jsou často ochuzené o podstatné látky, které jsou pro zdravý a správný vývoj dítěte nepostradatelné. Dopřejte sobě i svému dítěti během těhotenství vyvážený jídelníček.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button