JídloRady a tipyZdraví

Co jíst a pít před spaním, abyste dosáhli klidného spánku

Dobrý spánek je nesmírně důležitý pro vaše celkové zdraví.

Může snížit riziko vzniku určitých chronických onemocnění, udržet váš mozek zdravý a posílit váš imunitní systém.

Obecně se doporučuje, abyste si dopřáli 7 až 9 hodin nepřerušovaného spánku každou noc, i když mnoho lidí spí mnohem méně.

Existuje mnoho strategií, které můžete použít k podpoře dobrého spánku, včetně změn ve vaší stravě, protože některé potraviny a nápoje mají vlastnosti podporující spánek.

Mandle

Mandle jsou zdrojem melatoninu a minerálu hořčíku zlepšujícího spánek, což jsou dvě vlastnosti, které z nich mohou udělat skvělé jídlo před spaním.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je oblíbený bylinný čaj, který může nabídnout řadu zdravotních výhod.

Heřmánkový čaj obsahuje antioxidanty, které mohou podporovat ospalost, a bylo prokázáno, že jeho pití zlepšuje celkovou kvalitu spánku.

Kiwi

Kiwi je nízkokalorické a velmi výživné ovoce. Kiwi je bohaté na serotonin a antioxidanty, které oba mohou zlepšit kvalitu spánku, když se jí před spaním.

Třešňová šťáva

Třešňová šťáva má některé působivé zdravotní přínosy .

Za prvé, poskytuje malé množství několika důležitých živin, jako je hořčík a fosfor. Je také dobrým zdrojem draslíku.

Třešňová šťáva obsahuje hormon melatonin podporující spánek a může pomoci navodit dobrý spánek.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou velmi oblíbené. Jsou bohaté na mnoho živin, poskytují více než 19 vitamínů a minerálů. Vlašské ořechy mají několik vlastností, které mohou podporovat lepší spánek. Jsou například skvělým zdrojem melatoninu a zdravých tuků.

vlasske orechy
vlasske orechy

Mučenkový čaj

Mučenkový čaj je další bylinný čaj, který se tradičně používá k léčbě řady zdravotních neduhů.

Je bohatým zdrojem flavonoidních antioxidantů. Flavonoidní antioxidanty jsou známé svou úlohou při snižování zánětu, posilování imunitního zdraví a snižování rizika srdečních onemocnění.

Mučenkový čaj obsahuje apigenin a má schopnost zvýšit produkci kyseliny gama-aminomáselné (GABA). To může ovlivnit spánek.

Zdroje obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button