KrásaRady a tipy

Znáte již sílu zeleného jílu? Absorbuje toxiny a odstraňuje je z pleti

Jíl má obrovskou absorpční sílu a odstraňuje z pleti toxiny. Dodává buňkám energii, urychluje proces hojení ran, čistí pokožku a podporuje proces vstřebávání živin. Zelený jíl seženete v internetových obchodech či v bylinných lékárnách ve formě  granulované či prášku. Existuje několik typů jílu: zelený, červený, žlutý, šedý či bílý. Zelený jíl je však tím nejpoužívanějším.

Jak jíl používat?

Jíl může být konzumován orálně, smíchá se s vodou s pomocí dřevěné lžíce. V jedné sklenici vody smíchejte čajovou lžičku jílu. Nechte 2-3 hodiny odstát a pijte v poledních hodinách, nejlépe na lačný žaludek. Nezapomeňte směs znovu zamíchat před jejím vypitím. Tuto očistu od toxinů nesmíte provádět déle než tři týdny. Zvýšit byste měli především příjem tekutin. Tradičněji se však jíl používá jako maska, obklad či přídavek do koupele.

Zelený jíl a krása

Tento druh jílu je používán jako dokonalý přírodní produkt vhodný k péči o pleť. Použít ho můžete na obličej i celé tělo. Je vysoce účinný při léčbě kožních problémů a regeneruje pokožku. Jíl lze použít jako masku na obličej či přidat do koupele. Jíl se dobře vstřebává do celého těla, což vám umožní relaxaci, povzbuzení celého těla a zároveň podporuje kůži. Kromě toho koupel s jílem zmírňuje napětí svalů a snižuje bolest kloubů.

Koupel ze zeleného jílu

Stačí přidat trochu sušeného jílu do vaší vany a vydržet zde přibližně 30 minut. K tomu, aby jíl opravdu účinně fungoval, si celé tělo potřete jílem. Poté ze sebe smyjte i ten nejmenší kus jílu vlažnou vodou. Koupel napomáhá vaší krásné pleti.

Pleťová maska

Maska ze zeleného jílu se používá k hloubkovému čištění obličeje. Smíchejte jíl s trochou studené vody a naneste na pokožku. Vyhněte se oblastí okolo očí a rtů. Po deseti minutách směs opláchněte z obličeje vlažnou vodou. Tato maska není příliš vhodná pro suchou pleť, spíše pro mastnou.

5388135593_36074cd26d_b

Maska na vlasy

Zelený jíl lze také používat na vlasy. Smíchejte jílový prášek s olivovým olejem, mandlovým olejem či olejem z pšeničných klíčků. Naneste směs na vlasy a nechte působit po dobu 30 minut. Poté vlasy umyjte jako obvykle. Vlasy budou po masce lesklé, jemné a zdravé.

Pozor zelený jíl nesmí přijít do styku s kovem!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button