KrásaPřírodní léčbaZdraví

Jak si doma bezbolestně odstranit fibromy a jiné výrůstky na kůži?

Fibromy, bradavice a jiné výrůstky na kůži jsou v podstatě nezhoubné nádory, které vznikají z pojivové tkáně. Obvykle měř mezi 1mm – 1 cm a kromě estetického hlediska nezpůsobují závažnější problémy.

Přesto většina z nás vadí, protože nejen že nevypadají vůbec hezky, ale mohou se i zadrhávat o oblečení či šperky a jednoduše komplikovat život.

Kde a proč se tvoří

Nejčastěji je najdeme na krku či v podpaží, ale najdeme je i u kolen, na hrudníku nebo kolem očí. Dá se říci, že se jedná o poměrně běžný jev; téměř každý člověk má alespoň jeden takový kožní výrůstek. Některé větší fibromy mohou někdy i krvácet a s věkem se zvětšovat. Za hlavní příčinu jejich vzniku se považují tukové zásoby a také působení některých virů.

Odstranění u lékaře

U dermatologa se nejčastěji odstraňují s pomocí tekutého dusíku, laseru, anebo chirurgicky. Zákroky je nejlepší provádět během zimy, kdy méně svítí slunce a také se méně potíme. Tyto faktory totiž zhoršují úspěch léčby a hojení. Většinou však jediný zákrok nestačí – zejména bradavice mají tendenci se rychle šířit, a obvykle je tedy nutné podstoupit léčebnou proceduru několikrát.

Jak si pomoct podomácku?

Možná jste ale nevěděli, že k lékaři vůbec není nutné chodit, protože si můžete pomoci sami doma, s použitím jednoduchého prostředku – jablečného nebo i klasického octu.

Postup:

  1. Místo s fibromem či bradavicí nejprve omyjte vodou a mýdlem a řádně osušte.
  2. Do octu namočte vatový tampónek, přiložte jej na bradavici a připevněte náplastí. Snažte se, aby namočený tampón co nejméně zasahoval na okolní pokožku.
  3. Nechte působit několik desítek minut.
  4. Opakujte až 2x denně dokud bradavice sama neodpadne.

Po odpadnutí zůstane po bradavici drobná jizvička, kterou je vhodné ošetřit gelem s obsahem aloe vera. Buďte trpěliví – někdy tato léčba zabere i pár dní – v závislosti na velikosti bradavice. V žádném případě ji neodstraňujte mechanicky, ale skutečně počkejte, až odpadne sama.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button