Krása

Toužíte po bílých zubech? Vyzkoušejte černé uhlí

Už jste slyšeli o možnosti čistit si zuby černým uhlím? Nejde o vtip, ale o dobrý tip, který bělí vaše zuby účinným způsobem.  Uhlík obsažený v uhlí, totiž sdílí mnoho vlastností se zubní pastou, proto může být s klidem použit k čištění zubů. Zlepší váš dech a zabije bakterie v dutině ústní.

Tmavé skvrny na zubech

Pokud kouříte, pravidelně pijete kávu, červené víno, černý čaj a dopřáváte si často červenou řepu, vaše sklovina poměrně trpí a brzy se na ni mohou objevit tmavé skvrnky. Ty odstraníte opravdu těžko, ale se správnou péčí a vhodnou volbou prostředků, můžete opět bílých zubů dosáhnout. První, co byste měli změnit, je váš životní styl, omezte kouření, pití kávy a snažte se konzumovat potraviny, které nemají takovou sílu, co se týče barvy. Poku už musíte pít nápoje, které rychle barví zuby, pijte je brčkem, aby přišly do co nejmenšího styku se zubní sklovinou. Zvyšte také péči o vaše zuby, jelikož tmavé skvrny jsou znakem zanedbané ústní hygieny, kterou často doprovází i zápach z úst. Dopřávejte si také šťávu z citrusových plodů a jahody, ty totiž pomáhají zuby bělit. Dobrou šancí je pro vás užívání kokosového oleje, který narušuje plak a dezinfikuje dutinu ústní.

Jak si čistit zuby s černým uhlím?

Černé uhlí je už jako doplněk k čištění zubů poměrně známé, jelikož zuby bělí poměrně rychle a nepoškozuje zubní sklovinu, také pro to, že je čištění zubů s černým uhlím velmi jednoduché. Nejdříve si v misce rozdrťte živočišné uhlí na prášek. Zubní kartáček namočte do vody, naneste trošku zubní pasty a na pastu nasypte černý prášek. Zuby si řádně vyčistěte po dobu alespoň jedné minuty. Poté si vypláchněte ústa a dočistěte zubní pastou. Tímto způsobem zuby čistěte 1-2 krát týdně.

Výhody černého uhlí

Aktivní černé uhlí má mnoho dalších výhod a způsobů použití. Například omlazuje, snižuje cholesterol, bojuje proti virózám, bojuje proti zažívacím problémům, detoxikuje a slouží jako první pomoc při otravách jídlem. Je to prášek, který by vám doma neměl nikdy chybět.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button