KrásaRady a tipy

Jak pečovat o pleť v zimě

Pleť je v zimním období vystavena velkým teplotním změnám, chladnému větru a štiplavého mrazu. Přechody z přetopených prostor do chladného venkovního prostoru způsobují napětí a pálení pokožky a tvorbu šupinek. Pobyt v přetopených místnostech navíc pleť dehydruje, díky čemuž ztrácí pružnost a rychleji stárne. Následek toho všeho je tvorba vrásek a popraskané žilky. Je tedy důležité se o pokožku velice dobře starat. Máte – li pleť navíc citlivou, pořiďte si krémy neparfemované a bez konzervačních látek. Důležitá je i jejich mastnota a výživa, doporučují se vitamíny A, D a E a přírodní látky, které napomáhají při tvorbě ochranného filmu. Mezi tyto látky patří například bambucké máslo, výtažky z pupalky, aloe vera, měsíčku lékařského nebo různé oleje (arganový, mandlový, hroznový či avokádový).

Domácí pleťové masky

Nedílnou součástí zimní péče o pleť jsou také různé pleťové masky, které si dopřejte alespoň jednou týdně. Vyzkoušejte některou z těch, které vám nabízíme:

Avokádová maska s olivovým olejem

Avokádo má velmi dobré účinky na pleť, která je v zimním období podrážděná a vysušená. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, nad kterými vaše pleť zajásá.  Pozitivní vlastností avokáda je také to, že vyhlazuje drobné vrásky. Příprava masky je velice jednoduchá: oloupejte zralé avokádo a rozmačkejte vidličkou, zakápněte trochou olivového oleje a vzniklou směs naneste na vyčištěnou pleť.

Maska z vaječného žloutku

Tato maska je velice osvědčená v péči o pokožku v zimním období. Smíchejte jeden žloutek, trochu nastrouhané citronové kůry a lžičku olivového oleje. Masku můžete použít i na dekolt.

Obdobou může být maska z jednoho banánu, jednoho žloutku a dvou lžic olivového oleje. Olej také můžete nahradit bílým jogurtem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button