KrásaRady a tipyZdraví

4 osvědčené výhody přikládání plátků okurky na oči

Mnoho žen i mužů si přikládá plátky okurky na svá oční víčka. Někomu to může přijít směšné, ale to pravděpodobně tím, že nezná přínosy této praxe. Jde o oblíbenou součást domácího wellness, které můžete praktikovat kdykoliv. Pokud jste nikdy nepoužili okurku na oči, přicházíte o legendární domácí lék, který se praktikuje po celém světě.

Výhody přiložení okurky na oči

Okurky často vidíte na očích lidí v lázních a jiných relaxačních prostředích, ale je to také oblíbený domácí lék na oční onemocnění, jako jsou otoky, otoky, tmavé kruhy, podráždění a vrásky, mimo jiné.

Otoky a otoky

V okurkách je poměrně dost účinných látek, včetně vitamínu C a kyseliny kávové. O obou těchto látkách je známo, že zklidňují záněty a eliminují zadržování vody v prostoru kolem očí a přenášejí ji do jiných částí obličeje a dutin. Snížíte tak otoky a otoky, které se mohou objevit, ať už z vyčerpání, alergických reakcí nebo jiných příčin.

Podráždění

V okurkách je mnoho antioxidantů a dalších protizánětlivých látek, které mohou pomoci odstranit podráždění nebo zarudnutí z okolí očí. Často se na kůži kolem očí objeví alergická reakce, která má za následek změnu barvy nebo dokonce krví podlité oči. Použití uklidňujících plátků okurky může tento nevzhledný problém rychle vyřešit.

Temné kruhy

Tmavé kruhy pod očima se často objevují, když máte málo spánku nebo jste ve stresu, ale relaxační okurkové ošetření očí může zmírnit rozšíření žilek, které zvýrazňují krevní cévy. Kromě toho vitamín C přítomný v okurkách zesvětlí pokožku kolem očí, aby byl stav méně nápadný.

Vrásky

Díky řadě antioxidačních sloučenin v této užitečné zelenině je prevence oxidačního stresu v okolí očí zcela snadno dosažitelná. S pomocí okurek můžete zredukovat své vrásky. Okurky lze snadno využít k zabránění činnosti volných radikálů a odstranění známek předčasného stárnutí, skvrn a dalších známek na kůži.

Zdravotní přínosy okurky na očích.

Jak používat okurku na oči?

Je snadné použít okurku na oči, abyste si užili všechny tyto výhody, protože okurku seženete v každém obchodě.

  • Krok 1 – Důkladně si umyjte obličej a poté jej osušte.
  • Krok 2 – Z lednice odřízněte dva silné plátky okurky a položte je na každé oko.
  • Krok 3 – Nechte je na místě 20–30 minut.
  • Krok 4 – Vypláchněte si oči studenou vodou a osušte.

Pro vynikající výsledky a zvyšující se zlepšení vzhledu vašich očí tento proces můžete opakovat 3-4krát týdně. Abyste podpořili své zdraví ještě více, ze zbytku okurky si můžete připravit zdravý salát.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button