Rady a tipyZdraví

Vynikající smoothie pro odstranění kyseliny močové z těla

Hledáte nápoj, který nejen, že detoxikuje vaše tělo, ale pomůže vám i od bolesti kloubů? Takový je dnešní recept na vynikající smoothie, které díky svým složkám odstraňuje kyselinu močovou z těla, která se běžně usazuje v kloubech.

Co je to smoothie?

Smoothie je jakýkoliv mixovaný nápoj, jehož základem je čerstvé ovoce nebo zelenina, možná je i jejich kombinace. Namixovaná šťáva je čerstvá, bez přidaného cukru či konzervantů, kterou si můžete připravit sami doma nebo ji zakoupit ve speciálních stáncích.

Dodá vám spoustu energie a vždy víte, co přesně pijete. Nic vás nepřekvapí a vše je čerstvé. Příznivý vliv na zdraví má především množství vitamínů a minerálních látek z ovoce a zeleniny, které nejsou nijak tepelně upraveny či dochuceny. Smoothie se skvěle hodí k snídani, jelikož nastartuje váš organismus a hned ráno ho nezatížíte ničím těžkým. Stejně se hodí i ke svačině.

Usazování kyseliny močové v kloubech

Tento proces je typický pro onemocnění zvané dna, které běžně označujeme jako nemoc králů a postihuje asi 10% populace. Nejčastěji se objevuje u mužů nad 40 let. Jde o metabolickou nemoc způsobenou nadměrnou koncentrací kyseliny močové.

Nemoc králů

Dna je charakteristická usazováním kyseliny močové v krvi. Organismus není schopný v dostatečném množství odbourávat puriny, jenž se vyznačují nadměrnou tvorbou kyseliny močové. Největší roli hraje trávicí enzym urikáza, který oxiduje kyselinu močovou. Bez přeměny či rozpuštění kyseliny močové nemůže být látka vyloučena z těla. Vysoká koncentrace kyseliny močové v krvi způsobuje krystalizaci látky v kloubech. Nejčastěji se bolesti projevují v malých kloubech na dolních a horních končetinách.

Na recept si připravte:

  • 1 okurku
  • 1 celý grapefruit
  • 1 šálek nasekaného ananasu
  • kousek zázvoru (5-6 cm)
  • vodusmoothie

Všechny ingredience smíchejte dohromady a rozmixujte, pijte nápoj každý den. Obohatit jej můžete i o jablko, které dodá další aktivní látky. Každá z ingrediencí svým způsobem pomáhá odvádět kyselinu močovou z krve.

Ananas

Čerstvý ananas obsahuje enzym bromelin, který zmírňuje projevy metabolického onemocnění. Zmírňuje otoky a zeslabuje bolest. Konzumovat ho můžete i jako doplněk stravy.

Okurkasmoothie

Okurková šťáva je velmi zásadotvorná a účinná při odstraňování krystalků kyseliny močové z kloubů. Okurka je považována za přírodní diuretikum a působí proti ledvinovým kamenům. Pomáhá vám čelit všem příznakům dny a chrání vás proti usazování kyseliny močové v kloubech.

Zázvor

Zázvor působí nejen preventivně proti chřipce a nachlazení, ale odstraňuje z těla toxiny a snižuje zánětlivé procesy v těle. Působí na správnou srdeční činnost, snižuje krevní tlak, podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zázvor vaše tělo detoxikuje.

Grapefruit

Kyselina askorbová (vitamín C) obsažená v grapefruitu pomáhá snížit bolesti kloubů. Obsahuje také vápník, který je vhodný pro pacienty s osteoartritidou. Grapefruity pomáhají při nadbytku kyseliny močové v jakékoliv formě, při dnové artritidě, ledvinových kamenech, atd. Navíc účinně detoxikují, zejména játra.

S tímto účinným smoothie, nejenže tělo detoxikujete a dodáváte mu dostatek vitamínů do nového dne, ale zároveň bojujete proti usazování kyseliny močové v těle. Pro nemocné dnou doporučujeme i konzumací třešní, které můžete jíst sušené i kompotované.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button