JídloRady a tipyZdraví

Recept na oreganový čaj, který vám pomůže se záněty, únavou, bolestmi hlavy a dalšími neduhy

Citron a zázvor, dvě nejběžnější přísady, které doma používáme zejména při nachlazení a chřipce. Ale věděli jste, že existuje řada dalších ingrediencí, které vám s tímto zdravotním problémem mohou pomoci? Jedním z méně známých je oreganový čaj a jeho silice.

Proč pít oreganový čaj?

oregano-123265_960_720Oregano má silné antioxidační a antibakteriální vlastnosti, obsahuje vlákninu, železo, mangan, vápník, vitamín E, mastné omega kyseliny a tryptofan pro podporu imunitního systému, který pomáhá překonávat infekci. Jeho protizánětlivé účinky mají příznivý vliv při léčbě osteoporózy a arteriosklerózy. Příznivě působí i při astmatu, bronchitidě, pálení žáhy, nadýmání, bolestech hlavy a svalů. A to vše díky vysokému obsahu antioxidantů. Čaj na nachlazení zvyšuje pocení, díky němuž se vaše tělo vyčistí. Pro zvýšení účinků můžete přidat oreganový olej do difuzéru a vdechovat páru.

Na výrobu čaje budeme potřebovat tyto přísady:

  • 4 – 6 polévkových lžic čerstvých oreganových listů
  • 2,5 šálku vody
  • 1 lžíce medu

Vodu přivedeme k varu, přidáme nasekané listy a dusíme na mírném ohni asi 10 minut, poté ještě 5 minut louhujeme a scedíme.

Dochutit můžeme medem. Čaj pijeme teplý. Také pomáhá po těžkém jídle, zlepší vaše trávení. Studený čaj lze použít na kůži – k léčbě akné nebo proti lupům. Horká koupel s několika kapkami oreganového a eukalyptového oleje uvolní a uklidní vaše dýchací cesty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button