KrásaPřírodní léčbaZdraví

Akné je onemocnění pleti, ale může zničit i vaše sebevědomí! Přitom stačí použít některý z těchto 9 přírodních léků, které má každý doma!

9 efektivních domácích prostředků pro léčbu akné

Každý, kdo někdy trpěl akné, ví, jak to může být trapné a škodlivé pro vaše sebevědomí. Pro ty, kteří trpí akné, je pravděpodobné, že budete chtít vyzkoušet nějaké nové léky, pilulky nebo mycí emulze na obličej, pokud vám slíbí, že vám pomůžou od akné. Co nejdříce zkusit těchto 9 účinných bylin pro léčbu akné, a vyhnete se tím chemickým lékům, které mají vedlejší účinky a které často ani nefungují.

Domácí léky na akné

1. Jablečný ocet

Jablečný ocet se používá pro různé domácí ošetření, protože je tak úspěšný při zabíjení bakterií. Protože akné je výsledkem bakterií ve vašich pórech, ACV je klíčovým nástrojem v boji o čistou pleť. Jako bonus pomáhá vyvážit pH pokožky, zlepšuje celkové zdraví a ničí bakterie.

Smíchejte 1 díl čistého nefiltrovaného jablečného octa s 3 díly vody; po opláchnutí obličeje otřete pleť bavlněným tampónkem namočeným do směsi jablečného octa a aplikujte přímo na vadu. Můžete to opakovat několikrát po celý den. Ujistěte se, že zvlhčuje pokožku dobře, protože tato léčba může při nadměrné aplikaci naopak vysušit kůži.

2. Skořice a medová maska

Jedná se o jeden z nejjednodušších náprav v domácnosti. Skořice má antimikrobiální vlastnosti a med je vynikající antiseptikum. V kombinaci tito dva tvoří silný boj proti akné.

Mix 2 polévkové lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice, dobře promícháme. Aplikujte na obličej nebo pouze na postižené oblasti; necháme působit po dobu 10-15 minut. Opláchněte a vysušte.

3. Mléko a med

Další snadno přístupný recept, který působí na zklidňující podrážděnou pokožku (díky mléku, které může být také nahrazeno jogurtem) a jeho čištění – díky medu. Kombinujte 1 polévkovou lžíci mléka nebo jogurtu pokojové teploty s 1 polévkovou lžící medu; aplikujte na obličej, dokud se maska ​​nevyrovná požadované tloušťce; necháme působit po dobu 10-15 minut. Opláchněte vodou a promývejte kruhovým pohybem. Poté pleť ošetřete hydratačním krémem.

4. Vaječné bílky

Vaječné bílky (z farmy) jsou plné bílkovin a vitamínů, které pomáhají obnovit kožní buňky. Vaječné bílky pomáhají nasávat přebytečný olej, snižují ohniska a mohou také pomoci vyblednout akné jizvy. Smíchat 2-3 vejce bílky a aplikujte na čistou tvář (buď celoplošně nebo místně); nechte masku vysušit a působit po dobu 15-20 minut; opláchněte a namažte krémem.

5. Olej z čajovníku (Tee Tree)

Olej z čajovníku se používá pro mnoho kožních onemocnění, od psoriázy až po akné. Olej zředit smícháním jedné části oleje z čajovníku s 9 díly vody; namočte do směsi tampónek a aplikujte na problémové oblasti. To by mělo pomoci vysušit pupeny za jeden nebo dva dny. Protože tento olej může být velmi suchý, nikdy by neměl být aplikován po celé ploše a měl by být vždy zředěn. Použijte bio kvalitu.

6. Banánový peeling

Možná to vypadá hloupě, ale vezměte si banánovou kůru a vnitřní kůrou otírejte kruhovým pohybem po obličeji. Nechte to působit na obličeji po dobu 30 minut, pak opláchněte teplou vodou. Živiny ve slupce mohou pomoci zmírnit otoky a záněty, čímž se snižuje výskyt akné.

7. Citronová šťáva

Cokoliv je bohaté na vitamín C a kyselinu citrónovou, je skvělé pro kůži a houževnaté na pupících. Je také účinným přírodním adstringentním prostředkem, který se dotýká kožních buněk a vysychá vřídky. Aplikujte citronovou šťávu přímo na pupeny po umytí tváře. Ujistěte se, že si opláchnete citronovou šťávu předtím, než půjdete na slunce, protože může být citlivější na sluneční světlo a způsobit bílé skvrny.

8. Česnek

Česnekové antibakteriální vlastnosti z něj činí skvělý přípravek pro léčbu akné. Samozřejmě ho můžete jíst, ale můžete ho také aplikovat místně, pokud ho nejdříve zředíte. 2-3 prolisované stroužky nechte ponořené ve vodě po dobu 10-15 minut; použijte bavlnu a použijte “směs” na problémové oblasti. Můžete také šťávu z česneku smíchat s aloe vera pro snadnější použití.

9. Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou dobře známy ke snížení zarudnutí a zánětu pokožky. Jednoduše vaříme ovesné vločky jako obvykle, přidejte med, zatímco jsou ještě teplé; nechte směs vychladnout. Opatrně vyzkoušejte teplotu směsi a pokud je v pohodě, aplikujte na kůži a nechte 20-30 minut sedět. Opláchněte a osušte. Ovesná vločka je extrémně hydratační, takže se nemusíte starat o vysychání pokožky.

Doporučení

Tyto léky jsou jednoduché a snadné a ve skutečnosti obsahují ingredience, které každý má doma. Vzhledem k tomu, že tyto ingredience s největší pravděpodobností již máte doma, nemusíte vydat spoustu peněz na nové léky. Navíc jsou poměrně snadno a rychle připravené. Opravdu nemáte co ztratit tím, že vyzkoušíte některé z těchto domácích prostředků, které vám pomohou odstranit ty zbytečné vřídky z vašeho života navždy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button