JídloZdraví

Recept na nejzdravější snídani. Nejen, že zvýší imunitu, ale také posílí vlasy a tělo

Snídaně, jak je známo, je podle odborníků i našich maminek nejdůležitější částí stravování. Někteří lidé vůbec nesnídají, což je špatně. Někteří ano, ale stravují se nezdravými produkty. Jak pro Vás, tak pro Vaše tělo je dobré snídat chutně, ale hlavně zdravě.

Z toho důvodu jsme pro Vás dnes připravili recept na zdravou a chutnou snídani. Tato snídaně nejen, že posílí Vaši imunitu a vlasy, ale také pomůže při ochraně před bakteriálním i virovým onemocněním. Skvělým bonusem je i to, že díky této zdravé snídani můžete zhubnout.

Ještě před samotným postupem se musíme zmínit o jablečném pektinu, který budete též potřebovat.

Jablečný pektin

Jablečný pektin je přírodní vláknina, která je rozpuštěná ve vodě, což vyvolává pocit nasycenosti. Při přípravě pektinu si nakupte 1 kg jablek. Dejte si vařit 2,5 l vody. Po očištění jablek od jadérek je nakrájejte na malé kousky a vložte je do vroucí vody. Vařte přibližně půl hodiny. Po půl hodině vodu sceďte a dále vyvařujte přibližně dalších 20 minut. A to je vše, jablečný pektin je na světě.

Ingredience

Ale teď už k receptu. Na zdravou snídani si nachystejte:

  • 1 velkou lžíci již zmíněného jablečného pektinu,
  • 1 velkou lžíci přírodního medu,
  • jeden bílý jogurt o obsahu 200 ml,
  • 30 kapek propolisu,
  • 3 velké lžíce jakéhokoliv vysušeného ovoce a směsi z vloček,
  • 50 g namletých vlašských ořechů,
  • půlku čajové lžičky skořice.

Postup přípravy

Vezměte si jablečný pektin a bílý jogurt a smíchejte je a nechte na 12 hodin odstát v lednici. Po 12 hodinách do připravené směsi přidejte veškeré zbylé ingredience a pořádně promíchejte. Nejlepší bude, když si směs připravíte večer a ráno tyto suroviny přidáte a promícháte.

Vaše snídaně je připravená! Můžete si na ní pochutnat každý jeden den a po necelém měsíci na sobě poznáte změnu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button