PrevenceZdraví

58 alkalických potravin, které pomůžou zlepšit celkové zdraví a vyrovnávají hladinu pH

Správná rovnováha pH je pro celkové zdraví zásadní a konzumace alkalických potravin je skvělý způsob, jak začít. Někdy s průměrnými potravinami a nápoji, které konzumujeme, se kromě toxinů v našem prostředí stává i hodnota pH našeho těla. Chcete-li obnovit pH a vrátit krev zpět do alkalického stavu, existuje mnoho potravin, které můžete jíst.

Seznam alkalických potravin

Níže uvádíme některé z nejlépe hodnocených alkalických potravin, které normalizují pH těla.

1. Mandle / Mandlové mléko

Stačí sníst jen hrst nebo vypijte sklenici mléka, abyste pomohli vyvážit hladinu pH a zvýšili příjem bílkovin a železa. Mandle jsou také spojeny se snížením hladiny cholesterolu a zvýšením svalového příjmu.

2. Amaranth

Méně časté obilí, ale snadno se nachází v obchodě se zdravou výživou a činí vynikající doplněk k plánu zaměřenému na alkalickou stravu. Amaranth je plný vitaminů a minerálů, které jsou životně důležité pro celkové zdraví, a je také známý svou poměrně vysokou úrovní bílkovin pro zrno.

3. Artičoky

Také plné antioxidantů, artyčoky jsou velmi užitečné při vyrovnávání úrovně pH vašeho těla. Pomáhají také čistit játra, pomáhají při trávení a jsou plné antioxidantů.

4. Rukola

Alkalická, plná vitamínu A a bohatá na vápník.

5. Chřest

Jedna z nejsilnějších alkalických potravin, chřest je také plný antioxidantů, které podporují celkové dobré zdraví. Má také vlastnosti proti stárnutí.

6. Avokádo

Alkoholická potravina a považovaná za „super-jídlo“ pro svou dobrotu. Avokádo má také vysoký obsah draslíku a zdravého tuku.

7. Bazalka

Zahrňte ji více do vaší stravy, abyste získali přínos této alkalické byliny. Bazalka obsahuje flavonoidy, které pomáhají tělu se léčit.

8. Řepa

Nejen, že patří na seznam zásaditých potravin, ale řepa může také pomoci bojovat proti rakovině.

9. Brokolice

Alkalická a plná vitamínů, brokolice by měla být konzumována 3-4 krát denně.

10. Růžičková kapusta

Tato zelenina pomáhá rozkládat kyseliny ve vašem těle a dostane vás do zásaditého stavu. Růžičková kapusta je také nabitá vitamíny, vlákninou a minerály, takže je skvělé, aby se zahrnula do jakéhokoliv jídla.

11. Zelí

Pomáhá předcházet určitým druhům rakoviny a je bohaté na vlákninu, zelí je další alkalická potravina, kterou je třeba začlenit.

12. Mrkev

Mrkev může zlepšit zdraví vašich očí a vyvážit vaše pH. Mrkev má také dostatek vlákniny, draslíku a vitamínů!

13. Květák

Další alkalické jídlo, které je plné vlákniny a vitamínu C. Aby se zachovala jeho hodnota, musí být konzumován syrový.

14. Celer

Alkoholická potravina, která má extrémně nízkou hladinu kalorií, může být do jemných a různých pokrmů přidáván celer.

15. Chia

Chia semena jsou také snadno začleněna do smoothies a salátů a vyváží pH vašeho těla.

16. Kokosový ořech

Můžete jíst nějaké kokosové ořechy nebo si vychutnat čerstvé kokosové mléko, abyste využili výhody tohoto alkalického jídla. Kokosový olej má také mnoho výhod!

17. Kapusta

Jedna z nejlepších potravin pro boj s rakovinou a alkalická potravina, kapusta má vážný nutriční úder.

18. Okurka

Alkalická, s vysokým obsahem vody a nízkým obsahem kalorií, můžete si užít okurky jako občerstvení nebo ve vašem salátu a sendviči. Neloupejte jí, abyste získali všechny výhody.

19. Kmín

Zkuste ho začlenit více do vašeho vaření, abyste vyvážili pH vašeho těla. Pomáhá tělu neutralizovat kyselé potraviny, které jíme.

20. Lilek

S nízkým obsahem kalorií můžete jíst co nejvíce baklažánů, abyste zvýšili alkalitu těla.

21. Lněný olej / Semena

Lněné semínko a lněný olej jsou v kuchyni snadno použitelné; zkuste vařit s olejem a hodit některé semena lnu do vařených ovesných vloček za jejich alkalické přínosy.

22. Česnek

Velkým detoxikačním prostředkem je česnek, další alkalická potravina, která také pomáhá bojovat proti rakovině. Pomáhá také snižovat krevní tlak a detoxikovat tělo.

23. Zázvor

Vyzkoušejte pití nějakého zázvorového čaje nebo posypte více mletého zázvoru do jídla, abyste získali zásadní výhody.

24. Kozí mléko

Skvělou alternativou kravského mléka je kozí mléko, které je alkalická potravina, lze jej použít stejně jako kravské mléko. Reaguje jinak v těle – je mírně alkalické, zatímco kravské mléko je okyselující.

25. Grapefruity

Zatímco ne všichni mají rádi chuť grapefruitu, zkuste jíst více tohoto ovoce nebo pijete šťávu častěji, abyste si užívali své zásadité výhody.

26. Zelená fazole

Jednoduše jíst samotné nebo je začlenit do jiných jídel, zelené fazole jsou také plné vitamínů a minerálů, kromě toho, že jsou alkalická potravina.

27. Bylinné čaje

Zkuste pít pouze bylinné čaje, aby se zvýšila zásaditost. Heřmánkový čaj a zázvorový čaj jsou velmi dobré.

28. Kale

Kale je extrémně bohaté na vitamíny A (206% na šálek) a C (134% na šálek) kromě alkalického jídla. Dodává také vápník, je to potravina bojující s rakovinou a má dobré množství vlákniny.

29. Pórek

Alkalická potravina, kterou lze snadno přidávat k mnoha pokrmům díky své jemné chuti. Obsahuje dobré množství vitaminu A a C.

30. Citron

Na rozdíl od obecné víry, citrón produkuje v těle alkalický spíše než kyselý účinek a měl by být zahrnut v alkalické stravě.

31. Čočka

Plná vlákniny a různé druhy vitamínů a minerálů by čočka neměla být přehlížena jako zásadní potravina. Je bohatá na železo, vápník, vitamin C a mnoho dalších vitaminů a minerálů.

32. Hlávkový salát

Zatímco v jiných nutrientech je nízký obsah bílkovin, salát je nízkokalorická svačinka s vysokým obsahem bílkovin, který pomůže vyrovnat hladinu pH vašeho těla.

33. Lima fazole

Bohaté na vitamín C a vlákniny, lima fazole můžou působit proti kyselinám produkovaným jinými potravinami.

34. Limetky

Stejně jako jejich přítel citron, reagují v těle limetky, aby vytvořily zásaditý stav.

35. Jáhly

Velké možnosti alkalického zrna pro ty, které jsou citlivé na lepek. Je to přirozený zdroj bílkovin a železa.

36. Máta

Udělejte nějaký mátový čaj nebo přidejte mátou více vaření, abyste zvýšili zásaditost těla. Může být také přidán do jemných nápojů, které dodávají zvláštní vůni.

37. Navy Fazole

Dalším skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny, navy fazole jsou také na seznamu alkalických potravin. Jedná se o nízko-glykemické potraviny, které jsou nabité železem, obsahují dobré množství vápníku a vlákniny a pomáhají snižovat hladinu glukózy v krvi.

38. Okra (Ibišek jedlý)

Možná budete muset udělat nějaký výzkum o tom, jak připravit tuto zeleninu, ale okru rozhodně stojí za to přidat do své alkalické stravy.

39. Olivový olej

Olivový olej je dostatečně snadný k používání, jednoduše ho použijte pro vaše vaření a pečení a nebo si s ním připravte vlastní salát.

40. Cibule

Cibule dodává velké množství příchuti a vyrovnává pH ve vašem těle. Ujistěte se, že používáte čerstvé cibuli, abyste získali co nejvíce živin z ní.

41. Petržel

Místo toho, abyste příště vyhodili svou petrželovou ozdobu na stranu, snězte nějakou petrželku, která pomůže zvýšit alkalitu těla.

42. Hrách

Plný vitamíny A a C, hrách je další vegetariánská volba, která vyrovnává vaše tělesné pH.

43. Feferonky

Feferony udržují vaše tělo v zásaditém stavu. Jsou nabité vitamínem C a mají dobré množství vitamínu A a železa. Nepřehánějte to s nimi však. Pokud je to možné, jezte je syrové.

44. Granátové jablko

Granátová jablka stojí za to sníst jak kvůli chuti,tak kvůli alkalickému účinku, které má na vaše tělo. Je to skvělý zdroj draslíku a vitamínu C.

45. Dýně

Vychutnejte si čerstvou dýni nebo dokonce tekvicové semena, abyste vyvážili svou hladinu pH. Jsou také bohatým zdrojem vitaminu A.

46. ​​Quinoa

Další skvělou alternativu zrna pro ty, kteří se vyvarují lepku, ale nikoliv nejvyšší v zásaditosti. Je to skvělý zdroj železa a má hodně bílkovin.

47. Ředkvičky

Bojujte proti rakovině, zlepšíte trávení a vyrovnejte své tělo s tímto kořenem. Ředkvičky také pomáhají regulovat hladinu glukózy v krvi i hladinu krevního tlaku.

48. Červená fazole

Také známé jako ledviny, jsou dobrou alkalickou možností. Mají dobré množství vápníku, zvyšují hladinu železa a jsou životaschopným zdrojem vitamínu C.

49. Sezamová semínka

Snadno začlenit do mnoha vaření a pečení, sezamová semínka by neměla být přehlížena v alkalické stravě. Tito kluci jsou také bohatým zdrojem železa, vápníku a bílkovin.

50. Sójové boby

Alkalické potraviny, které jsou také bohaté na železo a vápník.

51. Špenát

Tato listová zelená zelenina je plná vitaminů a minerálů a pomůže vyvážit vaše vnitřní pH.

52. Tykev

Tykev přispívá k alkalickému stavu těla. Je.to velmi bohatý zdroj vitaminu A a obsahuje dobré množství vitamínu C.

53. Sladké brambory

Tělu pomáhají jak sladké brambory, tak nové brambory do alkalického stavu, což pomáhá vyrovnávat hladiny pH těla. Jsou také dalším bohatým zdrojem vitaminu A.

54. Mangold

Další listová zelená zelenina plná minerálů a zásaditá.

55. Tymián

Další skvělá bylina, která pomůže tělu stát se více alkalickým. Tymián také pomáhá s dýchacím systémem.

56. Rajčata

Plody s antioxidanty a rakovinou bojujícími a srdce zdravými složkami jsou rajčata také alkalickými potravinami.

57. Mladá pšenice

Přidejte nějakou mladou pšenici do vašeho smoothie každé ráno a vyrovnáte vaše tělo do pH úrovně. Také poskytuje dobré množství železa, vitamínu A a C.

58. Cuketa

Snadno ji najdeme a zakomponujeme do různých pokrmů, cuketa je dalším alkalickým jídlem, které pomáhá vyrovnávat hladinu pH vašeho těla. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a pomáhá předcházet rakovině prostaty u mužů.

Jíst organické alkalické potraviny a přinášet rovnováhu na úrovni vašeho těla pH může pomoci snížit kyselinu žaludku i kyselý reflux, a dokonce vám pomůže zhubnout. Chcete-li zlepšit své celkové zdraví a pohodu a vyvážit vnitřní hladiny pH, pokuste se zahrnout co nejvíce těchto potravin do vaší stravy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button