Prevence

3 esenciální oleje, které podporují ztrátu nadbytečných kil a zdraví vašeho organismu

Hledáte další přírodní zdroj, který můžete použít jako účinnou zbraň proti přebytečným kilům? Vyzkoušejte přírodní esenciální oleje z grapefruitu, skořice či zázvoru. Tyto esenciální oleje fungují na čistě přírodní bázi a neobsahují nic zbytečného, navíc jsou účinné a podporují spalování přebytečných tuků. Kromě toho podporují i celkové zdraví vašeho organismu. 

Hubneme do plavek

S hubnutím vám kromě zdravé stravy a pravidelného pohybu mohou pomoci i přírodní prostředky či koření. Dostupné jsou pro vás zvláště esenciální oleje, které nejsou příliš drahé a můžete je přidávat i do svých krémů či difuzérů. Aromaterapie s pomocí esenciálních olejů je také velmi účinná a příjemná.

Grapefruitový olej

Grapefruitový esenciální olej aktivuje enzymy, které pomáhají vašemu tělu rozkládat tělesný tuk. Víme, že grapefruit pomáhá při úbytcích hmotnosti. Tento olej pochází z kůry grapefruitu a bývá velmi silně koncentrovaný. Pomáhá podporovat metabolismus, čištění a odvodnění lymfatických uzlin. Pokud olej použijete přímo na pokožku, je grapefruitový esenciální olej výborným diuretikem a lymfatickým stimulantem. To je jedním z důvodů, proč je součástí řady krémů a směsí, které bojují proti celulitidě, je také přidáván do řady peelingů. Při smíchání s esenciálním olejem z patchouli působí silně proti chuti k jídlu a zahání hlad. Přidejte několik kapek do aroma lampy či difuzéru a užívejte si vůni grapefruitu. Takto olej působí proti hladu. Můžete jej také vmasírovat do hrudníku, pokud vás trápí různé chutě na sladké.

Skořicový olej

Druhým nejúčinnějším olejem na podporu hubnutí je skořicový olej. Ten pomáhá regulovat hladinu glukózy v krvi. Je tedy velmi vhodný i pro všechny diabetiky. Pomáhá s vyrovnáváním hladiny cukru v krvi, což dlouhodobě podporuje hubnutí a pomáhá snížit touhu po cukru. Nestabilní hladina cukru v krvi může vést k nadměrnému přejídání, nízké spotřebě energie a přibývání na hmotnosti. Pokud budete přidávat skořicový olej do svého smoothie, ovocného salátu či ovesné kaše, zpomalujete rychlost uvolňování glukózy do krve.

Zázvorový olej

Třetím esenciálním olejem, který podporuje hubnutí je zázvorový esenciální olej. Zázvor bojuje proti vzniku zánětu v těle a nepříjemné nevolnosti. Podporuje trávení a vstřebávání živin. Aktivní sloučeniny v zázvoru se nazývají gingeroly. Gingeroly snižují riziko tvorby zánětu ve střevech a celkově zlepšují vstřebávání vitamínů a minerálů z potravin. Pokud absorbujete do svého těla více vitamínů a minerálních látek, podporujete buněčnou energii ve vašem těle a úbytek tuku.

Studie z roku z roku 2013 v časopise Indian Journal of Physiology a Pharmacology dospěla k závěru, že zázvorový olej má antioxidační účinky, protizánětlivé účinky. Zázvor vás chrání také před vznikem rakovinného bujení.

Jak používat esenciální oleje na hubnutí?

Pokud hledáte cestu, jak zhubnout, používejte esenciální oleje ze zázvoru, skořice a grapefruitu. Můžete je používat samostatně nebo si z nich připravit směs. Esenciální olej můžete používat vnitřně. Například jednu kapku oleje kápněte do sklenici s vodou a vypijte ji. Používat oleje můžete i do aroma lampy, difuzéru či přímo vmasírujte do pokožky. Při použití na pokožku smíchejte esenciální oleje s kokosovým olej, takto se olej do pokožky lépe vmasírovává. Esenciální oleje můžete používat doma i v práci. Jejich užití má svou tradici po tisíce let. Jde o jednu z nejstarších forem léčitelství na světě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button