HubnutíJídloPrevenceRady a tipy

Sacharidy jsou pro mnoho lidí strašákem. Které potraviny s obsahem sacharidů bez obav zařadit do jídelníčku?

Sacharidy jsou mnohdy spojovány s přibíráním na váze, což z nich učinilo strašáky všech dietářů. Bezsacharidové diety začaly být fenoménem. Vyřazení sacharidů je zcela zbytečné, pokud nemá člověk zdravotní omezení a má plnohodnotnou a vyváženou stravu.

Ano, je pravda, že zpracované potraviny s vysokým obsahem cukru a rafinovaných obilovin obvykle postrádají důležité vitamíny a minerály. Nicméně mnoho potravin bohatých na živiny a vlákniny pro vás může být ve skutečnosti velmi dobré.

Quinoa

Quinoa je vysoce výživná a může pomoci zlepšit hospodaření s cukrem v krvi a podpořit zdraví srdce. Quinoa má také vysoký obsah bílkovin a vlákniny, takže může být užitečná při hubnutí, protože obě tyto živiny vám mohou pomoci udržet se déle syté.

Oves

Oves obsahuje mnoho prospěšných živin, včetně vlákniny a bílkovin. Konzumace ovsa snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu.

Pohanka

Pohanka je vysoce výživná a obsahuje více antioxidantů a minerálů než mnoho obilovin. Pohanka není příbuzná pšenici a neobsahuje lepek, což je dobrá zpráva pro celiaky. Jeho konzumace může prospět vašemu srdci a regulaci krevního cukru.

Banány

Banány mají vysoký obsah draslíku, minerálu, který hraje klíčovou roli při regulaci krevního tlaku. Méně zralé banány také obsahují rezistentní škrob a pektin, které mohou zlepšit zdraví trávení.

Batáty

Sladké brambory jsou vynikajícím zdrojem vitamínu A spolu s několika dalšími vitamíny, minerály a antioxidanty.

bataty-sacharidy

Řepa

Řepa je nabitá vitamíny, minerály a rostlinnými sloučeninami. Obsahují také vysoké množství anorganických dusičnanů, které mohou zlepšit zdraví srdce a zvýšit fyzickou výkonnost.

Pomeranče

Pomeranče jsou dobrým zdrojem vlákniny. Obsahují také vysoké množství vitamínu C a dalších zdravých rostlinných sloučenin. Konzumace pomerančů může prospět zdraví srdce a zvýšit vstřebávání železa, což pomáhá předcházet anémii.

Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button