PrevenceRady a tipy

Éterické oleje pro letní období II. – cestování

Ať už vyrazíte na dovolenou autem, autobusem či letadlem, nabízí éterické oleje pomoc proti běžným problémům spojeným s cestováním.

Pozornost při řízení

Pokud plánujete delší cestu automobilem, je potřeba dbát zvýšené opatrnosti proti únavě. V automobilu lze použít difuzor s éterickými oleji, které pomáhají povzbudit.

Máta peprná – má osvěžující vůni, pomáhá zvyšovat duševní bdělost.

Rozmarýn – tento olej má povzbuzující účinky a je vhodný pro podporu ostražitosti. Také podporuje paměť.

Proti obavám z létání

Pro některé z nás může být létání nepříjemným zážitkem. Velké množství lidí, obavy o zavazadla a dlouhá doba v malých prostorách je pro některé cestující stresující zážitek. Někteří mají pocity úzkosti.

Pomeranč a levandule – snižují strach a pocit úzkosti.

Kadidlo – má zemitou a sladkou vůni, která je relaxační a nemá sedativní účinky. Stimuluje limbickou část mozku a pomáhá mysli překonat stres a strach.

Heřmánek – jeho silice je sladká a má uklidňující účinky na nervovou soustavu.

Oleje můžete nakapat do kapesníku a vdechovat nebo je vmasíruje na tři body na těle spojené se strachem – vnitřní zápěstí, na nohou těsně pod prsty a za uši.

Konzervovaný vzduch letadle

Tento termín se používá proto, že vzduch v letadle cirkuluje v interiéru. Někteří mohou mít obavy, z toho, že jsou vystaveni různým bakteriím a virům ze vzduchu.

Některé z esenciálních olejů mají antivirové vlastnosti – skořice, olej z čajovníku. Postačí umístit několik kapek pod nosem a kolem nosních dírek.

Některé oleje mohou být silné, proto raději nejprve proveďte test snášenlivosti na zápěstí.

Pokud jste citliví, lze olej zředit s olejem základovým (mandlový, jojobový) před aplikací na kůži.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button