KrásaRady a tipy

Vlasy jako filmová hvězda s jedinečným receptem

Trápí vás zničené vlasy bez lesku? S novou recepturou budou vaše vlasy nejen lesklé, ale i zdravé a vyživené. Zapomeňte na kosmetické přípravky a připravte si domácí masku na vlasy.

Domácí přípravek

Dříve, než budete kupovat drahé kosmetické přípravky, u kterých neznáte složení, vyzkoušejte domácí recept z ingrediencí, které pravděpodobně máte v kuchyni. Tato maska stimuluje růst vlasů, dodává jim lesk a účinně je vyživuje.

Ingredience:

  • ½ banánu
  • lžíce medu
  • žloutek
  • sklenice piva

Příprava

Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Směs by měla být krémová, aby se do vlasů jednoduše nanášela. Směs si vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy. Obalte vlasy ručníkem a nechte působit přibližně hodinu. Poté si vlasy umyjte a vysušte jako obvykle. Tuto vlasovou léčbu opakujte jednou týdně. Po prvních několika kúrách byste měli pocítit pozitivní účinky.

Pivo a vlasyvlasy

Po staletí se traduje, že je pivo výrazný všelék. Již naše babičky s ním podlévaly maso, uklidňovaly muže a používaly jej i jako dřívější náhražku za vlasovou kosmetiku. Pokud chcete mít vlasy hebké, hladké, lesklé s krásnou barvou, přelijte si pivem vlasy při mytí. Stačí vlasy řádně promasírovat a poté spláchnout studenou vodou. Nemusíte se bát ani nepříjemného zápachu. Vůně piva z vlasů ihned vymizí. Pivo je opravdovým zázrakem pro vaše vlasy a proto je i základem našeho receptu.

Žloutek nezklame

Přidaný žloutek je také tip od našich babiček, které vajíčka používaly nejen jako skvělou pochutinu, ale i jako péči o pleť a vlasy. Žloutek dodává vlasům lesk a hebkost. Po použití žloutků vlasy omyjte šamponem a kondicionérem.

Je libo banán?vlasy

Důležitou složkou je v masce na vlasy také banán, který hraje stejně podstatnou roli jako žloutky. Naše babičky ho samozřejmě nepoužívaly, ale my dnes již můžeme. Vitamíny a minerály obsažené v banánech vlasům dodávají lesk a důkladně je vyživují.

Zázračný med

Med je ideální na naši pleť, vlasy a celou pokožku těla. Pomůže vám od roztřepených vlasů a vlasů bez lesku. Med v sobě skrývá řadu léčivých účinků, které byste neměli nechat ležet ladem a přidat k rannímu čaji s medem i večerní medovou masku na vlasy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button