OstatníRady a tipy

Zjistěte, co všechno se dá dělat s hliníkovou fólií

Existuje spousta věcí, které se dají dělat s hliníkovou fólií. Domníváme se, že jste o těchto postupech ještě neslyšeli, jsou velmi zajímavé a váš život bude v mnoha ohledech jednodušší. Stříbrná fólie má nesčetně funkcí, stačí být jen trochu kreativnějšími. Ušetří vám navíc i peníze.

Zde jsou některé nápady, které vám doporučujeme vyzkoušet:

Zkrátíte čas žehlení

Rozložte si alobal přes žehlící prkno a nebudete nuceni žehlit druhou stranu oblečení. Na fólii potom umístěte své oblíbené šaty, které chcete vyžehlit, ale tentokrát je neobracejte. Druhá strana je hladká i bez obracení při žehlení! Jak toto kouzlo funguje? Hliníková fólie je velmi užitečná, protože teplo uvolněné z litiny vyhladí současně všechny textury.

Čerstvý chléb zůstane déle teplý a chutný

Tento trik možná znáte, ale není nad to si ho zopakovat. Třeba jste ho už zapomněli. Teplý, přesto svěží chléb uchováte tímto způsobem i na pikniku nebo na oslavě. Chléb zabalte do papírových ubrousků nebo kuchyňského papíru a na vrchol dejte hliníkovou fólii. Hliníková fólie tu má termoizolační vlastnost (teplo odráží zpět do chleba).

Svěží barvy a laky

Kyblík barvy snadno vyschne, když dlouho stojí. Pokud chcete barvu opětovně využít, hliníková fólie prodlouží trvanlivost. Stačí vystřihnout fólii ve tvaru kruhu a naměřit přesnou velikost horní části nádoby. Velikost by měla být stejná. Pod umístěnou fólii foukněte obsah vzduchu svých tváří a dobře utěsněte zavřením víčka. Prodloužíte tak životnost laku a můžete ho opětovně použít.

Broušení starých nůžek

Staré nůžky nemusíte vyhazovat, když vyzkoušíte tento trik. Stříhejte s nimi alobal na jednotlivé pruhy dlouhých asi 20 – 30 cm. Podélně je složte tolikrát, kolikrát to půjde. Když budete tyto pruhy stříhat nůžkami budou se o alobal krásně brousit a nezůstanou tak tupé.

Stěhování nábytku

Řada z nás ví, že ochránit podlahu před škrábanci v domácnosti je nad lidské síly. Když však při přesouvání nábytku umístíte na podlahu hliníkovou fólii, konkrétně pod nožky nábytku, nábytek bude po podlaze „klouzat“.

Zlepšení obrazu na vašem televizoru

Řada domácností dnes disponuje mimo televizoru i DVD přehrávačem. Víte o tom, že se tyto dvě zařízení mohou vzájemně rušit elektromagnetickým polem? Stačí mezi ně umístit hliníkovou fólii a vychutnat si v tv daleko lepší obraz. Statická elektřina je tím, co mezi dvěma zařízeními hapruje.

Držte domácí zvířátka dál od nábytku

Máte-li ve své domácnosti zvířátka, držte je dál od nábytku tím, že je nebude lákat všechno ničit. Všichni známe hravé štěně, které s oblibou okusuje nohy od stolu nebo žvýká část pohovky.

Trik z hliníkové fólie je podobný jako v případě, že manipulujete s nábytkem a stěhujete. To, co nechcete, aby vám poškodilo, obalte hliníkovou fólií. Tento zvuk se jim při kousání nelíbí, takže s tím zřejmě i přestanou. Domácí mazlíčci si zvyknou a vy poté fólii jednoduše odstraníte.

Zlepšete kvalitu vašich rostlin

alobalKdyž zaléváte rostliny používejte alobal. Mladé řízky rostlin nenasáknou příliš vodou, a tak snadno neuhynou. Když tedy do květináče položíte na horní část nádoby alobal, kde uděláte menší otvory, rostlina si do půdy vezme jen to, co potřebuje, přesto bude udržována její vláha. Rostliny porostou silnější. Nemusí se tak často zalévat.

Vraťte lesk stříbru

alobalJedná se o velmi užitečný a efektivní způsob, jak vrátit lesk stříbrným náušnicím, náramkům, prstenům a náhrdelníkům. Do pánve dejte proužky alobalu a zalijte je teplou vodou. Přidejte 1 lžičku soli a 1 polévkovou lžíci jedlé sody. Ujistěte se, že máte předměty v kontaktu s alobalem, nechte je tak ponořené po dobu 5 minut, poté je otočte a zase nechte 5 minut. Následně stříbro vyndejte, opláchněte ho studenou vodou a nechte oschnout.

Lesk pánví

Namočte pánev, kterou chcete vyčistit a zmačkejte v ruce hliníkovou fólii, tou pánev pořádně vydrhněte. Vaše pánve budou zase vypadat jako nové.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button