Ostatní

Známky těla, které signalizuje těhotenství

Pokud neužíváte antikoncepci, je velmi málo pravděpodobné, že byste měli na den přesně pravidelnou menstruaci. Zpoždění je velmi častá věc a ovlivnit ji může dlouhá řádka věcí. Jak ale poznat, že se jedná o těhotenství? Vaše tělo vysílá určité změny, které souvisejí se změnou vašeho vztahu. Pojďme se podívat jaké.

Změny v prsou

Prvních změn, kterých si můžete již v počátku těhotenství všimnout, jsou proměny vašich prsou. Vaše prsa mohou být nepřirozeně tvrdá, ale také měkká a především bolestivá. Ztmavnou také bradavky. Tělo se připravuje na produkci mléka pro dítě.

Pocity únavy

V raném těhotenství se můžete často cítit unavení. Tyto první dny se nejvíce potýkáte s hormonálními změnami, které jsou pro vaše tělo náročné. Pokud jste přes den unavená, ospalá a vyčerpaná, může se jednat o jeden ukazatel těhotenství.

Silné nutkání močit

Ano, právě časté močení je to, co vás bude doprovázet celé těhotenství. Plod postupem času více a více tlačí na močový měchýř a podporuje tedy potřebu na záchod. Navíc je v prvních měsících těhotenství produkován hormon, který zvyšuje průtok krve v pánevní oblasti a vede tedy také k potřebě močit.

Nevolnost a zvracení

Jsou ženy, které tento problém nezažily, ovšem ranní těhotenská nevolnost je asi tím nejznámějším znakem gravidity žen. Ranní je však mylné označení. Může vás postihnout kdykoliv během dne.

Změny nálad

Ženy, které trpí změnou nálad během menstruace, se jí nejspíše nevyhnou ani během těhotenství. Pokud trpíte nevysvětlitelnými výkyvy nálad, cítíte se velmi radostní, za chvíli však podráždění a naštvaní, nejspíš za tím stojí těhotenství.

Touha po jídle

Máte neskutečnou chuť na čokoládovou zmrzlinu, i když jste si na ni dříve nikdy extra nepotrpěly? Nebo se vám dělá z některých vůní špatně, jiné vás zase nezadržitelně lákají? Jste tedy nejspíše těhotná. I když je to spolu s nevolností dalším známým faktem, podle několik studií těmito nezadržitelnými chutěmi trpí asi 60% žen.

Pokud se vám zpozdí menstruace a vaše tělo vykazuje některý z těchto znaků, nejspíš vás čeká krásné období těhotenství a čekání na nového potomka.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button