NezařazenéOstatníZdraví

Jak típnout tu úplně poslední cigaretu?

Patříte k pravidelným kuřákům, kteří mají spojené cigarety s chvilkami klidu a uvolnění, ale už na sobě pociťujete, že byste měli s tím pravidelným kouřením něco dělat? Omezit ho nebo nejlépe přestat úplně? Ale věřím, že tohle je pro vás naprosto nepředstavitelné. Zkuste se inspirovat naším článkem a snad vám alespoň trochu pomůžeme nebo alespoň motivujeme k tomu, abyste se sebou začali něco dělat.

  1. Začněte u své výživy

Touha přestat kouřit je silná, al ten „pocit štěstí“, který vám cigareta poskytuje, je pro vás ještě silnější? Nahraďte tyto endorfiny třeba pohybem. S počáteční dušností se můžete skvěle poprat za pomoci inhalace. Ještě před tím než začnete se snažením, je vhodné, abyste dali vašemu tělu látky, které se z vašeho těla dostávají s kouřem ven – tím je například zinek, který můžete konzumovat v podobě doplňků stravy či v čerstvých potravinách. Obsahují ho například luštěniny, semínka či pšeničné klíčky.

Skvělým způsobem je také zvýšená konzumace ryb, olejů či ořechů. Na své jídlo musíte myslet již od snídaně, jelikož právě tu většina kuřáků nahrazuje jednou cigaretou a kávou. Ke snídani je vhodné dostatečné množství sacharidů, které dokáží regenerovat serotonin v mozku.

  1. Zapomeňte na diety

Pokud společně s ukončením kouření začnete držet diety či hladovky v obavách, že po vysazení cigaret přiberete, bude to cesta do pekel. Můžete si dokonce poškodit mozkovou činnost a způsobíte si pravidelnou změnu nálad, což vás samozřejmě zase bude podporovat ke kouření.

Navíc bude potřeba úprava trávicího traktu, jelikož po vysazení cigaret můžete začít trpět zácpami. Na tohle se všeobecně doporučují bylinky – nejčastěji medvědí česnek či pelyněk.

  1. Nebuďte na to sami

Přestat kouřit je jedno z nejčastějších předsevzetí. Ale zkuste se dopředu začít odzdravovat zevnitř. Úspěšnost vaší „mise“ záleží pouze na vaší sebekázni a odpovědnosti. Tu můžete trénovat s odborným terapeutem, který vás dokáže podpořit a udržet ve vašem snažení. Ze začátku ho určitě budete potřebovat, nicméně, až si budete svou sebekázní jistí, můžete to zkusit sami a uvidíte, jak dobře na tom jste.

  1. Zkuste to bez stresu

Je samozřejmé, že v prvních týdnech, kdy tělo pozná, že nedostává vše, čehož mělo dříve dostatek, budete pociťovat podráždění a stres. Nejlepší na vypořádání se s ním je ženšenový čaj Kombe. Působí jak na antioxidační stres, pozitivně působí na psychickou únavu, podpoří nervovou soustavu a také dodá energii. A hlavně – zásobíte své tělo antioxidanty.

Na co musíte myslet:

  • Abyste měli šanci na úspěch, je třeba vytrvat a odříkávat si vše, co by vás k další cigaretě vedlo.
  • Vždy to musíte chtít sami a ne podléhat přemlouvání ostatních. Sami se musíte motivovat, jen to je cesta k úspěchu.
  • Vaše předsevzetí musí být ale reálné. Pokud kouříte dvě krabičky denně, není moc pravděpodobné, že byste zvládli z ničeho nic přestat. V takovém případě začněte s omezováním a až se na to budete cítit, tak přestaňte úplně.
  • Hlavně musíte pracovat na své vůli. A to už před tím, než se samotnou procedurou začnete. K tomu vám pozitivně můžou pomoci Bio Bachovy esence.

Tak to zkuste vydržet a uvidíte, jak vám vaše tělo poděkuje a budete se cítit celkově mnohem lépe.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button