HubnutíPřírodní léčbaZdraví

6 působivých účinků medu při hubnutí

Výhody medu se většinou vztahují na většinu programů hubnutí. Pokud se snažíte zhubnout, med může být velice užitečný, ale dříve, než budeme diskutovat o výhodách medu při hubnutí, měli bychom se zabývat některými obavami, které lidé často mají ohledně medu.

Mnoho lidí se ptá: Neobsahuje med příliš mnoho cukru? Nepředstavuje to přírůstek hmotnosti? Nemůžou kalorie v medu vyvrátit úsilí o snížení hmotnosti?

Med obsahuje cukr. Nicméně, na rozdíl od rafinovaného cukru, med obsahuje také užitečné vitamíny a minerály. Rafinovaný cukr, který lidé často používají k oslazování svého jídla, je považován za zdroj „prázdných kalorií“.

Živiny jsou nezbytné pro rozpouštění tuků a cholesterolu, takže použití čistého cukru je poněkud zbytečné. Proto když budete jíst příliš mnoho cukru, máte tendenci zvyšovat váhu nejen kvůli kaloriím, ale z následného nedostatku vitaminů a minerálů. Med udržuje rovnováhu minerálů, proto je to dobrý zdroj živin, které pomáhají lidem v jejich úsilí zhubnout.

Med obsahuje živiny, jako jsou bílkoviny, voda, energie, vláknina, cukr a různé vitamíny a minerály. Obsahuje minerály, jako je železo, sodík, draslík, fosfor, zinek a vápník. Med je dobrým zdrojem vitamínů, které zahrnují folát, niacin, riboflavin, vitamin C a vitamin B6.

U lidí, kteří mají nadváhu nebo obezitu, med redukuje nejen riziko kardiovaskulárních onemocnění, ale také nezvyšuje tělesnou hmotnost. Závěry výzkumu naznačují, že konzumace medu může pomáhat při snižování hladiny cholesterolu ve srovnání s cukrem. Rovněž vede k poměrně nízkému zvýšení hladin glukózy v krvi.

Obvykle tuk zůstává jako nevyužitý zdroj v těle, přidává objem a hmotnost, ale věří se, že med má schopnost mobilizovat tento uložený tuk. Když je tento tuk spálený, aby poskytl energii pro každodenní činnost, uvidíte postupné snížení vaší hmotnosti a úlevu od problémů s obezitou.

Med a teplá voda

Med byl také prokázán, že pozitivně zvyšuje hladinu HDL dobrého cholesterolu v těle a také snižuje  kardiovaskulární deformaci, což znamená, že můžete vést aktivnější a zdravější život. To bude dále podporovat úbytek hmotnosti, protože nebudete mít obavy tolik z aterosklerózi nebo riziku srdečního záchvatu nebo cévní mozkové příhody, když půjdete na ranní běh. Výzkum naznačuje, že med (asi jedna polévková lžíce denně), se stejným množstvím teplé vody může stimulovat tento prospěšný proces.

Med a citronová šťáva

Med pomáhá při úbytku hmotnosti při konzumaci teplé vody a citronové šťávy. Mnoho lidí pije tento nápoj na začátku svého dne jako způsob, jak stimulovat ztrátu hmotnosti. Med je nabitý 22 aminokyselinami a množstvím cenných vitamínů a minerálů, z nichž mnohé těží z metabolismu těla. Regulováním metabolismu se potraviny správně využívají, přeměňuje tuk na použitelnou energii a zlepšuje se celkové zdraví.

Citrónová šťáva v této směsi je nabitá vitamínem C (také známým jako kyselina askorbová), která zvyšuje funkci jater a metabolismus tuků. Kromě toho citronová šťáva zvyšuje funkci glutationu, který je klíčovým antioxidantem pro detoxikaci a rychlé hubnutí.

Kombinace sil citrónové šťávy a účinku stimulujícího metabolismu medu, může tento elixír, pokud se popíjí jednou denně, přinese atraktivní výsledky.

Med a skořice

Další oblíbený recept kombinuje skořici s medem a teplou vodou. Výzkumné studie naznačují, že použití skořice je přínosem pro snížení tělesné hmotnosti.

Smíchejte jednu lžíci skořicového prášku s jednou polévkovou lžící medu a jedním šálkem teplé vody. Tyto přísady důkladně promíchejte a vypijte na prázdný žaludek.

Skořice má také regulační účinek na hladinu cukru v krvi a metabolismus glukózy. Vysoká hladina cukru v krvi může vést ke zvýšenému ukládání tuku v těle, takže skořice má pozitivní vliv na tento aspekt úbytku tělesné hmotnosti. V kombinaci s metabolickou silou medu může být tato směs silným nárůstem úsilí o snížení hmotnosti.

Výzkum jasně neuvedl, jak tato směs pomáhá při hubnutí, ale mnozí lidé tvrdí, že zaznamenali pozitivní výsledky ve své pravidelné konzumaci.

Med před spaním

Se všemi novými dietami, které se objevují každý rok, je obtížné zjistit, která z nich bude prospěšná vašemu tělu a úsilí o snížení hmotnosti. Jedním z aspektů stravy, jak zhubnout, je konzumovat lžíci medu před spaním. Během spánku bude med pokračovat ve stimulaci funkce jater, udržovat váš metabolismus spalující tuky a ulehčovat řadu stresových hormonů, které jsou ve vašem systému.

Zlepšuje trávení

Med zlepšuje trávení, což může pomoci snížit statickou činnost trávicího systému. Proto může být med konzumován zejména po jídle.

Náhražka cukru

Med je dobrá náhražka za cukr. Může být použit v různých nápojích, jako je čaj a citronová šťáva. Mezi dalšími potravinářskými výrobky ho lze použít do dezertů a palačinek namísto cukru.

Mnoho lidí přestane jíst, aby snížili jejich hmotnost, ale je to potenciálně nebezpečná praxe. Pokud nebudete jíst dostatek jídla, což je primární způsob získávání kalorií, vitamínů, minerálů a vlákniny, váš imunitní systém se oslabí.

Váš program na snížení tělesné hmotnosti by se měl zaměřit spíše na snížení příjmu kalorií než na zastavení příjmu kalorií. Dále byste měli pravidelně zvyšovat denní vylučování kalorií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button