HubnutíJídloRady a tipyReceptyZdraví

Zdravější alternativy oblíbených hranolek

Ačkoli nejsou hranolky českým (ani americkým) pokrmem, své místo si v našich jídelníčcích rychle našly. První hranolky se objevily během 17. století v Belgii a rychle se rozšířily do celého světa. V západním světě vzrůstá obliba zdravého stravování, proto vzniklo několik zdravých, ale neméně chutných, alternativ hranolek.

Mrkvové hranolky

Mrkev je součástí sezónní produkce dostupné v zimní sezóně a je nutné ji zařadit do svého jídelníčku. A nejlepším způsobem jsou mrkvové hranolky. Mrkev je skvělá pro vaše oči, pokožku a zdraví srdce. Pomáhají také při podpoře hubnutí a jsou také skvělé pro posílení vaší imunity.

Zapečená cuketa

Cuketa je vysoce výživná zelenina, která při vaření chutná pikantně a šťavnatě. Některé cukety můžete nakrájet na pečené hranolky nebo hranolky. Cukety jsou bohaté na vitamín B6 a mohou pomoci s regulací glukózy v krvi. Zapečenou cuketu si můžete vychutnat s krémovými a zdravými dipy.

Pečený tuřín

Tuřín je trochu sladký i pikantní, takže je ideální k pečení a konzumaci jako hranolky. Vyžadují jen trochu oleje a soli a jsou připraveny k pečení a ochutnání.

Shakarkandi (sladké brambory)

Pečené sladké brambory nebo shakarkandi tvoří perfektní zimní svačinu, která vám poskytne teplo a zdraví. Sladké brambory jsou považovány za superpotravinu kvůli nízkému obsahu kalorií a vysokému podílu vlákniny. Zapečené batátové hranolky nebo chipsy si mohou vychutnat i diabetici, protože sladké brambory jsou považovány za potravinu s nízkým glykemickým indexem a udržují hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Pečené brambory

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou brambory extrémně výživnou zeleninou, která nám dokáže dodat energii. Při mírné konzumaci také podporují hubnutí tím, že snižují naši chuť k jídlu a udržují nás sytými na delší dobu. Pečené brambory chutnají stejně jako hranolky, ale jsou jednodušší na přípravu a jsou mnohem zdravější.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button