KrásaPrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Beauty tipy na léto – 2. díl

Jak na popraskané paty nebo úžeh ze sluníčka? To se dozvíte v dnešním speciále, který je k tomuto řešení dokonalým rádcem.

Popraskané paty jsou nevzhledné zvláště poté, kdy odhalujeme holé nožky. Chcete-li si obout sandálky, dobře se podívejte, jak na tom vaše paty jsou. Příčinou popraskaných pat je suchá kůže, tudíž je velmi důležité paty správně ošetřovat.

Nohy trpí nejen v zimě, ale převážně také v létě

V létě nosíme boty s otevřenou špičkou nebo chodíme rovnou na boso, a to naše nohy řádně vysušuje…ideální nejsou ani podpatky.

Co pomůže?

První pomoc? Ponořit nohy do teplé lázně po dobu 20 minut a pomocí pemzy zhrubělou kůži odstranit. Důležitá je také péče po koupeli, nohám svědčí krémy s přídavkem kyseliny mléčné. Naneste krém, natáhněte si ponožky a pak už očekávejte zázraky, nohy se rázem zregenerují. Můžete použít i obyčejná lékařskou vazelínu.

Z dlouhodobého hlediska je také nutné posoudit boty. Pokud vám špatně padnou, způsobují tření a celý stav ještě zhoršují. Někdy mohou být popraskané nohy známkou většího problému, jako je ekzém nebo psoriáza.

Úžeh

Zde je návod, jak se mu vyhnout. Ač úžeh nespadá tak úplně do kosmetického ošetření, je v létě hrozbou číslo jedna.

Přílišné vystavení UV záření z přírodních zdrojů, jako je slunce, ale i umělých zdrojů, např. solária, způsobuje spálení sluncem.

Světlé tóny pleti jsou navíc náchylnější ke spálení sluncem

U lidí s přirozeně tmavší pokožkou je méně pravděpodobné, že se spálí na slunci a u lidí se světlejší pokožkou zase naopak. Může za to i produkce melaninu.

Když se na sluníčku spálíte, bude vaše tělo žádat úlevu. Gel z aloe vera je ideální, krásně chladí a zklidňuje podrážděnou kůži.

Spáleniny od slunce nezakrývejte make-upem. Nošení make-upu, zvláště těžších receptur, na zakrytí spálenin, může zhoršit zánětlivou reakci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button